"W rytmie serca". Maria Dębska - kim jest odtwórczyni roli Weroniki z serialu Polsatu? Co o niej wiemy? [DUŻO ZDJĘĆ]

Maria Dębska wciela się w serialu "W rytmie serca" w postać Weroniki Nowackiej. Czy młoda aktorka ma swoim koncie również inne role? Gdzie jeszcze zagrała Maria Dębska i dlaczego jej nazwisko brzmi tak znajomo? Sprawdźcie, co wiemy o odtwórczyni roli Weroniki!

Multimedia

Kim jest Maria Dębska?

Maria Dębska urodziła się 22 maja 1991 w Warszawie. Jest córką cenionej polskiej reżyserki Kingi Dębskiej, autorki takich filmów jak "Moje córki krowy" czy "Plan B". Młodziutka aktorka w 2017 roku ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, a jej przygoda z aktorstwem dopiero nabiera rozpędu! Oprócz szkoły aktorskiej, Maria uczyła się również w Akademii Muzycznej, dzięki czemu potrafi profesjonalnie grać na fortepianie.

TOP 20 najpiękniejszych polskich aktorek młodego pokolenia Zobacz więcej

O Marii Dębskiej zrobiło się głośno dzięki filmowi „Moje córki krowy”, gdzie musiała zmierzyć się z naprawdę dojrzałą kreacją. Udało jej się, więc nic dziwnego, że dostrzegli ją inni twórcy filmowi. Publiczność telewizyjna może ją kojarzyć z „Barw szczęścia” gdzie wciela się w postać Jagi oraz z drugiej serii "Wojennych dziewczyn", gdzie wcieliła się w postać Zosi. Publiczność teatralna z pewnością kojarzy ją chociażby ze spektaklu Radosława Rychcika pt. „Ripley pod ziemią”, który jest w repertuarze warszawskiego Teatru Studio.

Maria Dębska w serialu "W rytmie serca"

Kolejnym przełomowym momentem w karierze Mari Dębskiej był serial Polsatu "W rytmie serca", w którym od 2017 roku wciela się w postać szefowej posterunku policji w Kazimierzu. Kreowana przez nią Weronika Nowacka to pełna energii, niezależna i romantyczna kobieta, która zdążyła już sporo namieszać w życiu głównego bohatera - doktora Żmudy (w tej roli Mateusz Damięcki).

Czy Maria Dębska jest podoba do postaci, jaką gra w serialu "W rytmie serca"?

Na początku wydawało mi się, że może jestem trochę za młoda do tej roli... Teraz jednak wiem, że nie miałam racji. Tak samo jak Weronika od dziecka musiałam radzić sobie sama. Grałam profesjonalnie na fortepianie, więc ciężka praca nie jest mi obca. Ja także mam dwa oblicza. Sprawiam często wrażenie osoby bardzo ostrej, a prawda jest taka, że mam w sobie dużą delikatność - mówiła w jednym z wywiadów aktorka.

Filip Bobek dołączył do obsady! Zagra nową miłość Weroniki? [CO SIĘ WYDARZY]Zobacz więcej

Maria Dębska ma na swoim koncie m.in. nagroda aktorską na 26. Międzynarodowym Festiwalu Szkól Teatralnych w Brnie za rolę tytułową w “Marii Stuart” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. W 2016 roku zdobyła również Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za role Marii Stuart w spektaklu „Maria Stuart” i Lekarza/Dygnitarza w spektaklu „Laleczka”.

Maria Dębska jako Kalina Jędrusik

Maria Dębska to młoda, piękna i niesamowicie zdolna aktorka, a kolejnym wyzwaniem w jej aktorskiej karierze będzie rola legendarnej Kaliny Jędrusik w filmie biograficznym o artystce zatytułowanym "Jesienna dziewczyna". Film wyreżyseruje Katarzyna Klimkiewicz, scenariusz napiszą: Patrycja Nowak i Katarzyna Klimkiewicz.

Marysia ma trochę z Kaliny. Uroda, wiadomo, muzykalność, oczywiście, ale jeszcze chyba i to serce właśnie. A tam swing, jazz, blues i wielkie, zdziwione kocie oczy. Kalinowe serce w kalinowym lesie. Kalina już zawsze będzie z nią. W przyszłości zagra jeszcze wiele pięknych, ważnych ról, i w kinie, i w teatrze, ale to Kalina będzie punktem odniesienia. Takie propozycje nie zdarzają się wszak często. A dla mnie - Marysia wie o tym dobrze - pozostanie jednak przede wszystkim byłą studentką. To odrębny rodzaj odpowiedzialności. Porywająca Maria Stuart z przedstawienia dyplomowego płacząca ze wzruszenia na spotkaniu z Krystyną Jandą. Tak ją zapamiętałem. - skomentował ten wybór krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

W galerii możecie zobaczyć zdjęcia uroczej Marii Dębskiej. Kibicujecie tej aktorce?

Komentarze

Skomentuj
  • Maria dębska weronika nie może być z adamem (gość)

    Maria dębska nie może być z adamem bo adam chce być z marią babarią kurdej szatan adam kocha miarię

    14.04.2019 10:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×