"W sieci kłamstw". Znakomita ekranizacja bestsellerowej powieści Davida Ignatiusa [RECENZJA]

Agent CIA natrafia na ślad przywódcy islamskiej grupy terrorystycznej. Nawiązuje współpracę ze służbami w Jordanii, aby zbliżyć się do przestępcy. Szef CIA bacznie obserwuje jego poczynania.

Multimedia

NASZA OCENA: 9/10

Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) jest młodym idealistą, ale również najlepszym agentem CIA na Bliskim Wschodzie. Obecnie prowadzi akcję, której celem jest zlokalizowanie i unieszkodliwienie grupy terrorystów kierowanych przez niejakiego Al-Salima odpowiedzialnych za zamachy bombowe w Europie i zapowiadających atak na USA. Jednak sposób działania Ferrisa i jego priorytety zdecydowanie różnią się od tych, które ma Ed Hoffman (Russell Crowe), jego bezpośredni szef, kierujący całą operacją z odległej o tysiące kilometrów centrali...

Ridley Scott po raz kolejny zabiera widzów na wojnę. Choć w przeciwieństwie do "Gladiatora", "Królestwa niebieskiego" czy "Helikoptera w ogniu" jest to wojna ukryta, nie wypowiedziana. I stąd inne niż zwykle standardy, także moralne. A pytanie brzmi: czy każda metoda jest dozwolona, by zwyciężyć? Ile można poświęcić? To ważne, bo odpowiedzi są różne, zależne również od miejsca pobytu odpowiadającego: Hoffman chce likwidacji Al-Salima za wszelką cenę, Ferris zdaje sobie sprawę, że tu gra idzie także o jego głowę i musi być ostrożniejszy.

W tej wyprawie na wojnę Scottowi towarzyszą doskonale mu znany Russell Crowe (pracowali razem już przy czterech filmach z Oscarowym "Gladiatorem" na czele) oraz Leonardo DiCaprio, z którym na planie spotyka się po raz pierwszy. Ale obaj znakomicie się spisują, a ten drugi potwierdza, że z wiekiem staje się aktorem naprawdę klasowym.

Piotr Radecki

Film sensacyjny USA 2008, reż. Ridley Scott

"W sieci kłamstw" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • kalibyćwielki (gość)

    dobre kino, warto

    21.02.2013 21:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×