Wakacyjny program tv. Lato 2015 w TVP pełne premier

Układ ramowy wszystkich anten Telewizji Polskiej na lato 2015 r. został przyjęty przez Zarząd na posiedzeniu w środę 22 kwietnia. Widzowie znajdą w nim wiele wartościowych pozycji premierowych, które obiecują dla telewizji publicznej naprawdę udany sezon.

Multimedia

Wśród premierowych propozycji Jedynki warto wymienić zawsze chętnie oglądane latem seriale zagraniczne. We wtorki wieczorem Jedynka planuje emisję siedmioodcinkowego, angielskiego serialu pt. „Wygnani do raju” (reż. Jimmy McGovern), którego akcja dzieje się w pierwszej brytyjskiej kolonii karnej w Australii, a następnie zamierza pokazać rosyjski, czteroodcinkowy serial pt. „Krzemień” (reż. Aleksandr Anshiuts) o nierównej walce byłego żołnierza elitarnego oddziału komandosów z bezwzględnym systemem władzy.

Kolejna premierowa propozycja to „Szepty przeszłości” (reż. Bernard Malaterre) - francuski serial obyczajowy, którego 12 odcinków Jedynka będzie emitować w środy wieczorem. Natomiast w soboty późnym popołudniem na antenie pojawi się dwunastoodcinkowa włoska opowieść z akcją osadzoną w XIX wieku pt. „Dama w czarnym welonie” (reż. Carmine Elia).

Silną stroną TVP1 mają być również liczne transmisje i relacje, m.in. z Gali Nagród Festiwalu „Dwa Teatry”, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w rocznicę Powstania Warszawskiego czy Gali Eska Music Awards.

Z imprez sportowych należy wspomnieć o tradycyjnie związanym z Telewizją Polską Tour de Pologne (2-8 sierpnia), pekińskich Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce (22-30 sierpnia) oraz meczach piłki nożnej z udziałem mistrza Polski w ramach kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Oprócz premier, Jedynka ma w zanadrzu sporą garść pozycji znanych i lubianych, takich jak np. pełna rozmachu epopeja z okresu wojny secesyjnej pt. „Północ-Południe”, wielokrotnie nagradzane „Korzenie” opowiadające o dramatycznych losach czarnoskórego niewolnika, a także rosyjski serial „Anna German” z Joanną Moro oraz sagę rodzinną „Nad rozlewiskiem”, począwszy od pierwszej serii pt. „Dom nad rozlewiskiem”.

Także Dwójka nie rezygnuje latem z premier. Już w czerwcu na antenie TVP2 zadebiutują dwa głośne seriale amerykańskie.

Pierwszy z nich, zatytułowany „Skandal” (emisja w czwartki, godz. 21:25), to jeden z bezapelacyjnych przebojów stacji ABC, który w Stanach Zjednoczonych regularnie gromadzi przed telewizorami 9-milionową widownię! Serial opowiada historię charyzmatycznej, czarnoskórej prawniczki, Olivii Pope, właścicielki kancelarii zajmującej się neutralizowaniem potencjalnych skandali. Olivia w swej działalności wykorzystuje polityczne i towarzyskie koneksje, także te z otoczenia prezydenta. „Skandal” otrzymał dwie nagrody Primetime Emmy oraz nominację do Złotych Globów dla odtwórczyni głównej roli, Kerry Washington.

Kolejny serial, który już w czerwcu będzie miał swą premierę w Dwójce, to widowiskowy „Grimm” (emisja w piątki, 22:20), będący spektakularnym, bogatym w efekty specjalne, a przy tym niezwykle oryginalnym połączeniem tradycyjnego kryminału, fantasy i horroru.

Znaczące miejsce w letniej ramówce Dwójki będą miały – jak co roku – sobotnie imprezy rozrywkowe: „Mazurska Noc kabaretowa”, „Festiwal Kabaretowy Koszalin”, „Wczasy z kabaretem”, „Świętokrzyska Gala Kabaretowa”, a także wyczekiwana trasa koncertowa „Lato Zet i Dwójki” z udziałem najpopularniejszych polskich gwiazd i zagranicznych gości (w kolejne niedziele o 20:05). Latem na antenie TVP2 tradycyjnie nie zabraknie też wydarzeń muzycznych i festiwali. Kamery Dwójki będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego! W ramówce m.in. gala otwarcia Festiwalu Dwa Teatry, krakowski Festiwal Kultury Żydowskiej – „Szalom na Szerokiej”, Festiwal Kultury i Muzyki Romów, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Ostróda Reggae Festival czy Solidarity of Arts 2015.

Lato w TVP2 to także znakomite kino i wyjątkowa oferta filmów fabularnych. W poniedziałki o godz. 21:25 Dwójka zaprasza na nowe pasmo kobiecych thrillerów. Wśród nich m.in. takie premiery telewizyjne, jak: „Obsesja”, „W sieci kłamstw” czy „Odzyskać Haley”. W soboty o godz. 16:00 TVP2 inauguruje nowe pasmo familijne, a w nim m.in. cztery części przebojowego „Beethovena”, „Powrót do tajemniczego ogrodu” czy głośne „Disco robaczki”. W letniej ofercie filmowej Dwójki znajdą się także takie tytuły, jak: ”Krzyk 3”, „Straszny Film”, „Skazany Na Bluesa” Jana Kidawy-Błońskiego z rewelacyjną rolą Tomasza Kota, „Ptaszek na uwięzi” z Melem Gibsonem i Goldie Hawn, „American Pie 2”, „Do diabła z miłością” z Rene Zellweger i Ewanem Mcgregorem, „Ja Wam pokażę!” z Grażyną Wolszczak i Pawłem Delągiem, „Miłość w Białym Domu” z Michaelem Douglasem, „Żona doskonała” z Catherine Denevue i Gerardem Depardieu czy „Ze śmiercią jej do twarzy” z Meryl Streep, Goldie Hawn, Brucem Willisem. Gorąco polecamy także trzyczęściową serię „Detektyw Zen”. Dwójka serdecznie zaprasza także na cykl Kocham Kino, a w nim: „Dawno temu w Ameryce” Sergio Leone z Robertem De Niro, „Maraton tańca” Magdaleny Łazarkiewicz, „Agora” Alejandro Amenabara, „Kanał” Andrzeja Wajdy, „Bracia Karamazow” Petra Zelenki, „Rewers” Borysa Lankosza oraz „Bez wstydu” Filipa Marczewskiego.

Wśród imprez sportowych szczególnie emocjonująco zapowiadają się mecze piłki nożnej z udziałem polskich drużyn w ramach rozgrywek Ligi Europy oraz Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce w Pekinie. Już dziś należy również zapowiedzieć premierowe emisje „Pytania na śniadanie” w wyjątkowej, letniej odsłonie!

W ofercie letniej TVP Kultura zobaczymy głośne filmy fabularne, koncerty muzyki klasycznej, jazzu, rocka, muzyki inspirowanej folkiem, spektakle operowe i baletowe, recitale gwiazd muzyki operowej i rozrywkowej oraz filmy dokumentalne poświęcone wybitnym twórcom i dokumenty o innych kulturach i poglądach. Antena przypomni ostatni sezon serialu „Mad Men”, wydania „Niedzieli z…” oraz spektakle „Kobry”. W ramówce letniej TVP Kultura kontynuować będzie obchody 10-lecia Anteny. Sezon letni to okres, w którym odbywa się wiele festiwali i imprez o charakterze kulturalnym.

TVP Kultura będzie oczywiście intensywnie obecna na tych wydarzeniach. Najważniejsze z nich to: Festiwal Dwa Teatry – gala otwarcia i gala zamknięcia (transmisja 27 i 29.06) • Europejski Stadion Kultury (czerwiec) • Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie (22-27.06) • Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty (23.07-2.08) • Transatlantyk Festival, Poznań (7-14.08) • Solidarity of Arts (sierpień) • Festiwal Literacki Sopot (20-23.08) • Festiwal Chopin i jego Europa (sierpień) Główna produkcja premierowa TVP Historia latem 2015 r. to „Flesz historii” - program informacyjny, nadawany w poniedziałki o 17:35 i powtarzany w ciągu tygodnia. Latem utrzymane zostaną powtórkowe wydania głównych cykli anteny, m.in.: „Spór o historię”, „Ex Libris”, „Cafe historia”, „Encyklopedia II wojny światowej”, „Historia świata”, „Historia Polski”, „Sensacje XX wieku”, „Tajemnicze historie”.

Najważniejszym wydarzeniem lata w TVP Historia będzie Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”, który Antena ta współorganizuje z Miastem Zamość. Od 12-15 sierpnia dwa razy dziennie na Antenie transmitowane będą z Zamościa Studia Festiwalowe. A 15 sierpnia – transmisja Gali Festiwalowej wraz z koncertem z zamojskiego Rynku Wielkiego. Trzeba zaanonsować też dni specjalne w TVP Historia, związane z rocznicą Bitwy pod Grunwaldem czy Powstaniem Warszawskim.

W sierpniu antena planuje cykl „Polskie sierpnie”, w którym zostaną pokazane najlepsze polskie filmy dokumentalne dotyczące „Solidarności”, pochodzące z zasobów TVP.

Latem na antenie TVP Sport kibice mogą oczekiwać transmisji z najbardziej prestiżowych imprez, w tym: • Turniejów tenisowych WTA • I ligi żużlowej • Młodzieżowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce: 9 - 12 lipca • Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet: 6 czerwca – 5 lipca • Mistrzostw Świata w pływaniu: 25 lipca – 9 sierpnia • Mistrzostw Europy w jeździectwie: 11 – 23 sierpnia • Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w Pekinie: 22 – 30 sierpnia • Tour de Pologne: 2 – 8 sierpnia

Z myślą o najmłodszych kanał TVP ABC przygotował specjalną wakacyjną ofertę: w każdy weekend pasmo filmowe - w soboty filmy animowane, w niedzielę – aktorskie. A w wakacyjnych wydaniach cyklu „Masz wiadomość !” znaleźć będzie można pomysły, gdzie i jak ciekawie spędzić wolny czas.

Premierowe pozycje pojawią się także w TVP HD (niedzielny serial kryminalny prod. czeskiej pt. „Cirkus Bukovsky”), TVP Seriale (dwa weekendowe pasma filmowe o gdz. 20:20), a także nowe cykle w TVP Rozrywka i w TVP Regionalna .

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×