warszawski festiwal filmowy

"Brigitte Bardot cudowna". Joanna Opozda zagrała Brigitte Bardot! Film będzie miał swoją premierę na Warszawskim Festiwalu Filmowym!

Joanna Opozda ostatnio często pojawiała się w mediach, jednak szkoda, że większość z portali ani słowem nie zająknęło się o najnowszym filmowym projekcie z udziałem aktorki. Chodzi tutaj o nowy film Lecha Majewskiego pt. "Brigitte Bardot cudowna", w którym Joanna Opozda wciela się w postać słynnej francuskiej aktorki i modelki! Film już za moment ma swoją festiwalową premierę!

08.10.2021Brigitte Bardot cudowna

"Magnezja" [RECENZJA]. Nowy film twórcy "Disco Polo" bardziej kontrowersyjny niż ostatnie dzieła Patryka Vegi? Polskie kino potrzebowało takiego filmu!

"Magnezja" Macieja Bochniaka to jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów tego roku i jednocześnie produkcja, która może okazać się bardziej kontrowersyjna niż ostatnie filmy Patryka Vegi razem wzięte. "Magnezja" podzieli publiczność, a po kinowej premierze dyskusje pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami będzie można śledzić z popcornem w łapskach. Sprawdźcie recenzję!

11.06.2021Recenzja

"Świnia" [RECENZJA]. Seks z 14-letnimi prostytutkami, szantaż nagraniami i gangsterzy sterujący politykami. Słowacka odpowiedź na "Pętlę" Patryka Vegi?

Niedawno w polskich kinach królowała "Pętla" Patryka Vegi, która miała szansę być kinem gangstersko-politycznym na poważnie, jednak Vega na swoje przepełnione seksem dzieło miał inny pomysł. Tej szansy za to nie zmarnowali Rudolf Biermann i Mariana Čengel Solčanská ze Słowacji, którzy swojemu polskiemu koledze po fachu mogliby pokazać, jak sprawnie opowiadać o ciemnych stronach polityki.

14.10.2020Recenzja

36. Warszawski Festiwal Filmowy. 20 filmów, które warto obejrzeć na WFF 2020! Głośna premiera hitu z Mają Ostaszewską i Agatą Kuleszą w Warszawie!

Już dzisiaj, 9 października, rozpocznie się 36. Warszawski Festiwal Filmowy. Ta wyjątkowa impreza potrwa do 18 października, a widzowie w warszawskiej Kinotece oraz w Multikino Złote Tarasy będą mogli obejrzeć setki filmów z całego świata. Specjalnie dla was wybraliśmy 20 filmów, które naszym zdaniem mogą okazać się najciekawszymi obrazami festiwalu.

09.10.2020Warszawski Festiwal Filmowy

"Słońce, to słońce mnie oślepiło". Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one [RECENZJA]

Można mieć problem z nowym filmem Anki i Wilhelma Sasnali. „Słońce, to słońce mnie oślepiło” po projekcji jawi się bardziej jako publicystyczny komentarz odnośnie do współczesnej Polski oraz Europy niż tradycyjny film. Chęć wyrażenia własnego zdania, a właściwie przedstawienia pewnej obserwacji, wygrała z próbą tradycyjnego opowiedzenia historii. Gdy połączymy to z szorstką formą realizacji i dość nieprzystępnym sposobem narracji, otrzymujemy film, który dla większości widzów może być zbyt trudny. Szkoda, bo jest bardzo prawdziwy, więc ci, którym do gustu przypadnie pomysł na ten obraz, wyjdą z kina raczej usatysfakcjonowani.

27.08.2017Recenzje

Poprzednie Następne

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×