"Wąż", Netflix. Czy będzie drugi sezon "Węża"? "The Serpent" podbił serca polskich widzów

Czy sezon 2. "Wąż", czyli "The Serpent" opowiadający historię życia niesławnego oszusta i seryjnego mordercy powstanie? Jeśli tak, o czym będzie ta historia i kiedy pojawią się nowe odcinki serialu? Oto, czego możesz się spodziewać dalej w produkcji Netflixa, która podbiła serca polskich widzów!

Multimedia

Oryginalny program Netflix z 2021 roku wydaje się być samodzielną, limitowaną serią, jednak opinie widzów i ich reakcje mogą zadecydować o tym, czy zostanie zrobiona druga część serii. Wąż, którego akcja rozgrywa się głównie w latach 70., opowiada historię życia niesławnego oszusta i seryjnego mordercy, Charlesa Sobhraja. Serial kręcono w Londynie (Anglia, Wielka Brytania) i Bangkoku (Tajlandia).

"Wąż" Netflix - o czym jest?

W The Serpent występuje Tahar Rahim jako Sobhraj, handlarz klejnotami, który okradał turystów w Azji i używał pseudonimu „Alain Gautier”. Prowadząc wspaniały styl życia z dziewczyną Marie-Andrée Leclerc, znaną jako „Monique” (Jenna Coleman), zaczął mordować podróżników, którzy mogliby ujawnić jego zbrodnie. "Wąż" nie zapewnia wglądu w czynniki psychologiczne, które motywowały Sobhraja, ale sugeruje, że był na tyle narcystyczny, by wierzyć, że może przechytrzyć autorytety. Wydanie Netflix z kwietnia 2021 r. bada, w jaki sposób holenderski dyplomata Herman Knippenberg (Billy Howle) zdołał wyśledzić „Gautiera” i powiązać go z różnymi morderstwami.

Co oglądać w kwietniu 2021 na Netflix? Zobacz więcej

Czy będzie drugi sezon produkcji "Wąż"?

Pierwsza część, obejmująca osiem odcinków, obejmuje wszystkie kwestie prawne Sobhraja i kończy się ujawnieniem, że pozostaje on uwięziony w Katmandu w Nepalu. O ile jego sytuacja się nie zmieni to produkcja "Wąż" sezon 2. prawdopodobnie nie nastąpi.

Jednak już nieraz okazało się, że jeśli serial na Netflixie radził sobie dobrze, a widzowie byli ciekawi rzeczywistych tematów, to powstała produkcja uzupełniająca. Być może i tak będzie w tym przypadku, bo wiadomo, że ten dokument cieszy się sporą popularnością wśród polskich widzów.

Może się tak wydarzyć (za co trzymamy kciuki), że tradycyjny dokument produkcji Netflix lub wieloodcinkowy serial dokumentalny zostanie wyprodukowany i wydany, przy założeniu, że Netflix zbierze ludzi, którzy znali seryjnego mordercę Sobhraja w latach 60. i 70. Wówczas kolejna część mogłaby zawierać dodatkową wartość informacyjną bogatą we wspomnienia i historie poszczególnych osób. Kolejna seria z pewnością postałaby, gdyby ta historia miała kontynuację np. Sobhraj zostałby w jakiś sposób zwolniony z więzienia lub możliwe byłoby opisanie jego życia za kratkami. Wówczas istniałyby przesłanki do powstania sezonu 2. "Węża".

Zobacz galerię

Kim jest Tahar Rahim, który wcielił się w słynnego Bikini Killera? Aktor ma na koncie kilka prestiżowych nagródZobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×