"Wesele 2". Wojciech Smarzowski rozpoczął zdjęcia do nowego filmu. Będą kontrowersje? Kiedy premiera?

Rozpoczęły się prace na planie nowego filmu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Produkcja ma roboczy tytuł "Wesele 2". Czy znowu będą kontrowersje? Kiedy premiera?

Multimedia

Wojciech Smarzowski robi "Wesele 2"

W sobotę, 11 lipca 2020 roku rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego ("Wesele", "Drogówka", "Wołyń", "Kler"). Roboczy tytuł to "Wesele 2". Akcja produkcji rozgrywa się współcześnie — w ciągu jednej nocy, równolegle w domu weselnym i rzeźni. Pojawią się też retrospekcje z czasów wojny.

Minister kultury: "Nie dałem ani grosza na film Smarzowskiego!" [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Pojawiają się głosy, iż nowy film Smarzowskiego ma podejmować temat pogromu ludności żydowskiej, do jakiego doszło w miejscowości Jedwabne w 1941 roku. Zdjęcia powstawać będą w Polsce i na Łotwie, a budżet przedsięwzięcia ma wynieść 25 mln zł. Film po odwołaniu otrzymał też tzw. zachęty od Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Wiadomo, że w obsadzie znalazł się m.in. Arkadiusz Jakubik.

Jak podało Studio Metrage, prace nad "Weselem 2" potrwają do przełomu października i listopada. Premiera zaplanowana jest na jesień 2021 roku. Za zdjęcia do filmu odpowiada Piotr Sobociński Jr., który pracował już ze Smarzowskim przy "Wołyniu", "Drogówce" czy "Domu złym".

Polskie produkcje na Netflix to nie tylko "1983"! Co mogą obejrzeć fani polskiego kina?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×