Wesele opinie internautów

Przeczytaj także:

"Cicha noc". Mocny cios w nasze polskie mordy [RECENZJA]

Piotr Domalewski przebojem wdarł się do polskiego kina. Chociaż to może niezbyt odpowiednie słowo, gdyż jako aktor był w nim obecny już od jakiegoś czasu, ale dopiero jako reżyser rozkwitł w pełni. Doskonałym tego dowodem jest jego pełnometrażowy debiut „Cicha noc”, który okazał się jednym z najlepszych filmów na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dojrzałości Domalewskiemu może pozazdrościć wielu twórców.

24.11.2017Recenzje

"Wołyń". Emocjonalnie wycieńczające kino [RECENZJA]

„Wołyń” to prawdopodobnie najlepszy film Wojciecha Smarzowskiego w karierze. Używam sformułowania „prawdopodobnie”, gdyż chociaż od projekcji filmu minęło kilka godzin, to wciąż trudno się pozbierać po obrazie autora „Drogówki”. Powiedzieć, że to mocne kino, to tak, jakby nie powiedzieć nic. Chyba żadne słowa nie oddadzą ładunku emocjonalnego, jaki niesie dzieło, dlatego każdy powinien zobaczyć ten film.

24.06.2017Recenzje

"Demon". Pamięć o rzeczywistości zbudowanej na trupach [RECENZJA]

Wraz z odejściem Marcina Wrony polskie kino straciło bardzo wiele. Ostatni film tarnowskiego reżysera jest tego największym potwierdzeniem – „Demon” to kawał świetnego kina. Opowieść, wręcz naszpikowana licznymi odniesieniami zarówno do polskiej kinematografii, jak i literatury, wciąga i elektryzuje. Przy tym także ogromnie fascynuje, a wszelkie niedopowiedzenia pozostawiają otwarta furtkę do wielu interpretacji.

22.05.2017Recenzje

"Letnie przesilenie". Nasze ostatnie lato [RECENZJA]

Niemiecki tytuł „Letniego przesilenia” Michała Rogalskiego, czyli „Unser letzter Sommer” (tł. „Nasze ostatnie lato”), jest co prawda bardzo dosłowny, ale zarazem też niezwykle trafny. Dla Romka (Filip Piotrowicz), Guido (Jonas Nay) i Franki (Urszula Bogucka) to faktycznie było ostatnie takie lato. Stali się dorosłymi wbrew swojej woli i na obcych zasadach. Chociaż próbowali się bronić, musieli ulec.

26.04.2016Letnie przesilenie

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×