"Wesele". Tak kiedyś wyglądał Robert Więckiewicz! Jeden z najsłynniejszych polskich aktorów przez lata zmienił się nie do poznania. Zdjęcia z jego młodości robią wrażenie!

Robert Więckiewicz należy do grona najwybitniejszych i jednocześnie najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Początki jego kariery sięgają blisko 30 lat wstecz, kiedy to zadebiutował w filmie "Samowolka". Od tamtego czasu zrobił ogromną karierę, ale także mocno się zmienił. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał Robert Więckiewicz. Zdjęcia z jego młodości robią wrażenie!

Multimedia

Robert Więckiewicz - przegląd kariery

Robert Więckiewicz urodził się 30 czerwca 1967 w Nowej Rudzie. Jego początki nie wskazywały na to, że zawodowo zwiąże się z aktorstwem. Ukończył on bowiem technikum budowlane. Dopiero z czasem zapragnął zostać aktorem. W tym celu niedługo po ukończeniu technikum, wstąpił do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 1993 roku. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie podczas XI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę Czasu w przedstawieniu Zimowa opowieść Williama Shakespeare’a.

Rok 1993 bez wątpienia był dla Roberta Więckiewicza wyjątkowy, bowiem zaliczył on wtedy swój pierwszy filmowy debiut. Wystąpił w filmie "Samowolka", gdzie wcielił się w postać Romka. Od tego czasu widzowie mogli go oglądać w filmach takich jak: "Psy 2. Ostatnia krew", czy "Ogniem czy mieczem". Pojawił się także w serialu "M jak miłość". Wszystko to jednak były role epizodyczne. Jego pierwszą większą rolą była postać Karola Młynarczyka w serialu "Samo życie". Wówczas pierwszy raz dał się poznać szerszemu gronu widzów.

Nowy serial Canal+ opowie o kulisach branży pogrzebowej. Co wiemy o produkcji?Zobacz więcej

Przełom w jego karierze nastąpił w 2003 roku, kiedy to wcielił się w postać Julka - jednego z głównych bohaterów czarnej komedii "Ciało". Rok później pojawił się w filmie "Vinci", gdzie zagrał jednego z głównych bohaterów. Postać Ryszarda "Cumy" Cimińskiego zapewniła mu specjalne wyróżnienie podczas XIV Noir in Festival we Włoszech, a także zapewniła wizerunek zatwardziałego przestępcy, z którym przez następne lata był kojarzony. Dodatkowo umocnił go 3 lata później występ w serialu "Świadek koronny".

Z czasem stał się jednym z aktorów, których do swoich hitowych produkcji, chętnie angażował Wojciech Smarzowski. Widzowie mogli oglądać Roberta Więckiewicza w tytułach takich jak: "Dom zły", "Pod mocnym aniołem", "Kler" oraz najnowsze "Wesele".

Obecnie można zobaczyć Roberta Więckiewicza w najnowszym serialu player "Behawiorysta", gdzie wciela się w tytułową rolę.

Zobaczcie, naszą galerię i sprawdźcie, jak na przestrzeni lat zmienił się Robert Więckiewicz!

Zobacz galerię

Helena Englert ma 22 lata. Zobaczcie, jak zmieniała się córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny! Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×