Węże - polskie antynagrody filmowe. "Smoleńsk", "Kac Wawa" i inne filmy "nagrodzone" tą statuetką

Jakie filmy otrzymały Węże, czyli polskie antynagrody filmowe? Często są to produkcje w gwiazdorskiej obsadzie! W naszej galerii znajdziecie wszystkich laureatów. Sprawdźcie koniecznie!

Multimedia

Najsłynniejsze antynagrody filmowe to oczywiście Złote Maliny! Powędrowały one w ręce takich gwiazd jak Sharon Stone, Demi Moore, Halle Berry, Sandra Bullock, Adam Sandler, Sylvester Stallone czy Kevin Costner. Co ciekawe, statuetki dla najgorszych popisów filmowych przyznawane są także w Polsce.

Oscary, Złote Globy i inne nagrody, które powędrowały do Polski! Jakie filmy nagrodzono na międzynarodowych festiwalach?Zobacz więcej

Węże przyznawane są od 2012, a swoją nazwę zawdzięczają filmowi "Klątwa Doliny Węży" z 1987. Główną nagrodą w konkursie jest Wielki Wąż za najgorszy film roku. Oprócz tego wyróżnienia przyznawane są także w kategoriach aktorskich oraz m.in. w takich kategoriach jak Żenujący film na ważny temat, Efekt specjalnej troski czy Występ poniżej talentu.

Rekordzistą w liczbie zdobytych Węży jest "Botoks" Patryka Vegi, który w 2018 roku otrzymał 9 statuetek. Jeśli chodzi o liczbę nominacji, to zdecydowanie bryluje "Smoleńsk", w 2017 roku zdobył nominacje aż w 17 kategoriach! Rekordzistów mamy także wśród aktorów. Borys Szyc "wygrał" aż 5 razy, a Natasza Urbańska - trzykrotnie.

W naszej galerii przypominamy wszystkie filmy, które zdobyły Wielkiego Węża za najgorszy film roku. Oglądaliście je? Rzeczywiście są takie złe? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz galerię

Źródło: Wideo Portal/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • enteligo (gość)

    Mało jest reżyserów ze specjalnością awiacji katastroficznej

    29.01.2021 20:59
  • enteligo (gość)

    Mało jest reżyserów ze specjalnością awiacji katastroficznej

    29.01.2021 20:59

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×