"Wiadomości TVP". Grażyna Bukowska dziesięć lat temu na dobre pożegnała się z telewizją. Co robiła potem i czym zajmuje się teraz? Zobacz zdjęcia!

Grażyna Bukowska prowadziła przez osiem lat główne wydanie "Wiadomości" TVP. Była bardzo lubiana i doceniana przez telewidzów za profesjonalizm, rzetelność, ciepły głos i piękny uśmiech. Współpracę z telewizją zakończyła definitywnie w 2011 roku. Jak później przebiegała jej kariera i co robi teraz?

Multimedia

Grażyna Bukowska - bardzo zacne "wykopalisko"

23-letnia Grażyna Bukowska pojawiła się w TVP w 1979 roku w rezultacie wygranego konkursu na dziennikarzy Telewizji Polskiej. Była wówczas absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutowała w programie "Dzień dobry w kręgu rodziny". Zanim 14 lat potem dołączyła do ekipy "Wiadomości", pracowała jeszcze w magazynie telewizyjnym "Bliżej świata” i "Telewizyjnym Kurierze Warszawskim”.

Za swoją pracę prezenterki została w 1999 roku uhonorowana Wiktorem. W życiu zawodowym odnosiła sukcesy, w prywatnym spotkał ją wielki zawód. Zakończyło się jej małżeństwo z Ryszardem Gruszczyńskim, który odszedł do innej kobiety, w której się zakochał. Grażyna Bukowska, zaproszona do "Dzień dobry TVN" stwierdziła po latach, że powodem rozpadu związku było jej "zmatronienie". Wyznała też, że wciąż przyjaźni się z eksmężem, którego bardzo lubi.

Jej decyzja opuszczenia "Wiadomości", podjęta W 2001 r., była dla wszystkich zaskoczeniem. Grażyna Bukowska tłumaczyła ją niezadowoleniem z upolitycznienia stacji. W wywiadzie dla "Faktu" przyznała, że nie brakuje jej telewizji:

Pewne rzeczy robiliśmy dla świętego spokoju. Wydawało nam się, że jak się postawimy, to przyjdą gorsi od nas. Trochę w tym było pychy, a trochę lęku przed utratą pracy. Nie narzekam i absolutnie nie tęsknię za telewizją. Spędziłam w telewizji cudowne lata, ale to już za mną. To zniknięcie z wizji to moja świadoma decyzja i jej nie żałuję. Nie chcę więc nawet wspominać czasów telewizyjnych, bo to jeszcze nie ten okres - wyznała.

Gwiazdy na 15. urodzinach programu TVP! Jacek Kurski przygotował wyjątkowy prezent! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Po odejściu z "Wiadomości" pracowała w "Super Ekspresie". Na krótko wróciła na antenę TVP, by wraz z Tadeuszem Sznukiem poprowadzić "Pytanie na śniadanie" jako pierwsza para prowadzących w historii programu. Do 2011 roku Grażyna Bukowska współpracowała jeszcze ze stacją Discovery i odpowiadała za wprowadzenie na rynek nowego produktu - kanału TVN Historia. Była jego kierownikiem.

Bogate doświadczenie telewizyjne pomogło Grażynie Bukowskiej rozwinąć nową ścieżkę kariery. Jako ekspert w dziedzinie public relations współpracowała m.in. z jednym z banków oraz z międzynarodową korporacją branży energetycznej.

Czuję się jak wykopalisko. Jestem spełnioną kobietą. Bardzo mi dobrze tu, gdzie teraz jestem - powiedziała dziennikarka w jednym z wywiadów.

65-letnia dziś dziennikarka nie planuje powrotu do telewizji. Byłe miejsce pracy ma szansę pojawić się w jej wspomnieniach - Grażyna Bukowska zastanawia się nad ich spisaniem.

Jak wspominacie Grażynę Bukowską i jej styl prowadzenia "Wiadomości"?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Henryk (gość)

    A jaki gość taki komentarz.

    23.07.2021 21:27
  • Krystyna (gość)

    Oj bardzo brak takich prezenterow z klasa w publicznej tv, no coz jaki prezes tacy prezenterzy, a szkoda, pani Grazyna byla kims bardxo waznym!!!

    13.06.2021 09:36

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×