"Wiedźmin" będzie kręcony w Polsce? Zamek w Rabsztynie jedną z lokacji serialu Netflixa? [ZDJĘCIA]

Lauren Schmidt Hissrich, czyli showrunnerka serialu "Wiedźmin" jakiś czas temu potwierdziła, że zdjęcia do serialu będą kręcone w Europie Wschodniej. Czy jedną z lokacji serialu na podstawie powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego będzie zamek w Rabsztynie koło Olkusza?

Multimedia

Szczegóły związane z lokacjami netfliksowego "Wiedźmina" nie są na razie znane. Prace idą zgodnie z planem. Zdjęcia do serialu mają trwać od października 2018 roku do maja 2019 roku. Plan zdjęciowy będzie umiejscowiony m.in. w Budapeszcie. Hissrich jakiś czas temu była w Polsce, by poznać bliżej polską kulturę i krajobraz. Jednym z miejsc, które odwiedziła w naszym kraju były ruiny zamku w Rabsztynie koło Olkusza.

Producentka i scenarzyści serialu Netflixa mierzą się z falą hejtu! "Słowiańska historia napisana przez Żydów i czarnych"Zobacz więcej

Czy to właśnie ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej będą jedną z lokacji w 1. sezonie serialu "Wiedźmin"? Przekonamy się już wkrótce. Tymczasem zobaczcie, jak wygląda zamek w Rabsztynie.

Zobacz galerię

Przypominamy, że na tak zwaną „Sagę o wiedźminie” składa się osiem tomów - powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów – wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek, które trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times, powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków. Producentami wykonawczymi "The Witcher" zostali Sean Daniel (cykl filmów Mumia, serial The Expanse) i Jason Brown (The Expanse) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński, który wyreżyseruje przynajmniej jeden z odcinków. Netflix nie podał na razie oficjalnej daty premiery, ale jak sugeruje Hissrich może to być rok 2020. Producentka w jednym z wpisów na Twitterze napisała, że zależy im przede wszystkim na jakości, dopiero w drugiej kolejności na czasie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×