"Wiedźmin". Henry Cavill zdradził, jaki wpływ na jego zaangażowanie w rolę Geralta z Rivii miał... Tom Cruise!

Henry Cavill wziął udział w wielu scenach walki podczas pracy na planie "Wiedźmina" Netflixa. Aktor zdradził, jaki duży wpływ na jego zaangażowanie w rolę Geralta z Rivii miał... Tom Cruise.

Multimedia

Tom Cruise wpłynął na Henry'ego Cavilla

Na wielu planach filmowych i serialowych, w tym także na planie "Wiedźmina" Netflixa, nie brakuje kaskaderów, dzięki którym sceny wymagające poświęcenia się, a co za tym idzie - niebezpieczne dla zdrowia aktorów - wyglądają bardziej wiarygodnie. Czy Henry Cavill korzystał z ich pomocy kręcąc sceny walki w "Wiedźminie"?

Henry Cavill mógł oślepnąć przez soczewki Geralta! Było o krok od tragedii!Zobacz więcej

Okazuje się, że Cavill nie chciał być zastąpiony przez kaskadera w żadnej z bardziej wymagających scen. W rozmowie z Patrickiem Stewartem ("Star Trek: Picard") w Variety, aktor zdradził, że to Tom Cruise zainspirował go do tego, aby sam odgrywał niebezpieczne sceny walki. Serialowy Geralt miał okazję obserwować go, gdy razem pracowali na planie "Mission: Impossible - Fallout". Cruise ryzykował zdrowie i życie, aby zagrać niektóre sceny.

– Jeśli widzowie oglądają Geralta na ekranie, muszą uwierzyć, że to ja. Jeśli to nie byłbym ja, czułbym, że w jakiś sposób zdradzam swojego bohatera, dlatego staram się robić tyle, na ile pozwala mi produkcja – podkreślił Henry Cavill. Warto zauważyć, że produkcja "Wiedźmina" robi wszystko, aby nikt nie ucierpiał podczas pracy nad serialem. Wielokrotnie używano np. gumowych mieczy, aby trudniej było zrobić sobie krzywdę.

Kiedy premiera nowych odcinków? Jest już wstępna data powrotu serialu! Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×