"Wiedźmin". Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja Sapkowskiego nie żyje! Miał zaledwie 47 lat

Krzysztof Sapkowski, jedyny syn Andrzeja Sapkowskiego nie żyje. To właśnie dla niego pisarz napisał "Wiedźmina". Informację o odejściu Krzysztofa Sapkowskiego podał miesięcznik "Nowa Fantastyka".

Multimedia

Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja Sapkowskiego — autora sagi o "Wiedźminie" zmarł wiosną 2019 roku, w wieku 47 lat. To właśnie jemu czytelnicy na całym świecie mogą zawdzięczać powstanie kultowej sagi. Krzysztof Sapkowski był bowiem wielkim miłośnikiem literatury fantasy. Przekonał przed laty ojca, aby wziął udział w konkursie miesięcznika "Fantastyka", który zapoczątkował powstanie cyklu opowiadań i pięciotomowej sagi o wiedźminie. Pierwsze opowiadanie „Wiedźmin”, będące debiutem Andrzeja Sapkowskiego jako pisarza, ukazało się w grudniu 1986 w miesięczniku „Fantastyka”. Sapkowski został wtedy laureatem III nagrody w konkursie ogłoszonym przez czasopismo.

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma. Zapytał mnie kiedyś: "Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?". "Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę". No i tak powstał Wiedźmin — wspomina na łamach "Nowej Fantastyki" Andrzej Sapkowski.

Andrzej Sapkowski na planie serialu! Zdradził, co najbardziej podoba się mu w serialowym wiedźminie!Zobacz więcej

Krzysztof Sapkowski, podobnie zresztą jak ojciec, zajmował się tłumaczeniami. Był również poetą oraz jednym z założycieli czasopisma "Nowy Talizman". Przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny zmarłego.

Zobacz galerię

Przypominamy, że już pod koniec 209 roku na Netflix zadebiutuje 1. sezon serialu "Wiedźmin" na podstawie bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów w serialu będzie starał się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. We trójkę będą musieli odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw. Produkcja serialu ruszyła 31 października 2018 r. Producentką wykonawczą serialu jest Lauren Schmidt Hissrich, a reżyseriami: Alik Sakharov (4 odcinki, w tym pierwszy), Alex Garcia Lopez (2 odcinki) oraz Charlotte Brändström (2 odcinki). Zdjęcia do "Wiedźmina" Netflixa kręcono m.in. na zamku Vajdahunyad w Budapeszcie, zamku w węgierskim miasteczku Tata, na wyspie La Palma i drugim pod względem wysokości szczycie Gran Canarii - Roque Nublo oraz w Polsce – na zamku Ogrodzieniec.

Nowe seriale fantasy. Poznaj 12 potencjalnych hitów w klimacie "Gry o tron"! Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×