"Wiedźmin". Kto grał w polskiej wersji "Wiedźmina"? Wielu członków obsady zdobyło ogromną popularność!

Około dwie dekady przed serialem Netfliksa, powstał polski film o przygodach Geralta z Rivii. Produkcja na zawsze zapisała się w historii polskiej kinematografii, chociaż zapewne nie w taki sposób, jak twórcy "Wiedźmina" by sobie tego życzyli. Pamiętacie jeszcze, kto wystąpił w tej ekranizacji? Przypominamy!

Multimedia

Kto grał w polskim "Wiedźminie"?

Chociaż fani "Wiedźmina" obecnie kojarzą przeniesienie prozy Andrzeja Sapkowskiego na inne media przede wszystkim z grami wideo oraz z serialem Netfliksa, wielu z nich wciąż nie potrafi zapomnieć o polskim filmie z początków XXI wieku. Chociaż produkcja jest dosyć powszechnie znana, raczej nie na taką sławę liczyli twórcy w czasie jej powstawania. Istnieje spora grupa osób, które uznają "Wiedźmina" za jeden z najgorszych polskich filmów wszechczasów.

Twórczyni wspomina popularność 1. sezonu. Fanów trudno zadowolić!Zobacz więcej

Polski "Wiedźmin" był kręcony od od 21 lipca 2000 roku do 14 marca 2001 roku. Chociaż obecnie produkcja jest szeroko krytykowana przede wszystkim ze względu na niską jakość, głównie w kwestii zastosowanych efektów specjalnych, sprzeciw fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego pojawił się już w czasie tworzenia filmu. Kiedy obsada i twórcy pracowali nad powstaniem produkcji, fani "Wiedźmina" stworzyli Komitet Obrony Jedynego Słusznego Wizerunku Wiedźmina. Za pośrednictwem strony internetowej wyrażali swój sprzeciw wobec obsadzenia w rolach głównych Michała Żebrowskiego oraz Grażyny Wolszczak. Chociaż pod protestem podpisało się aż 650 osób, w żaden sposób nie wpłynął on na produkcję filmu.

Dawid Podsiadło fanem serialu? Muzyk zachwyca w materiale promującym nowy sezon!Zobacz więcej

Prawdziwi fani "Wiedźmina" prawdopodobnie zdają sobie z tego sprawę, jednak dla osób, które jedynie kojarzą polski film, może to być niemałe zaskoczenie: w rolę Geralta w dzieciństwie wcielił się Maciej Łagodziński. Jeśli to nazwisko niewiele Wam mówi, może to być spowodowane faktem, że aktor znany jest przede wszystkim ze swojego wizerunku. Obecnie partneruje Barbarze Kurdej-Szatan w reklamach sieci komórkowej. Pamiętacie, kto jeszcze grał w polskim "Wiedźminie"? Zajrzyjcie do naszej galerii, aby powspominać!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Matema (gość)

    Żebrowski był bardzo dobry ,natomiast Zamachowski jako Jaskier, to kompletna pomyłka. Jaskier był szczupłym ,drobnym blondynem

    21.12.2021 11:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×