"Wiedźmin". Lauren Hissrich opowiada o serialu i ujawnia istotne szczegóły! Będą nowe elementy historii, których nie było w książkach i grach!

Tak obszernego wywiadu o serialu "Wiedźmin" Netflixa jeszcze nie było! Przy okazji Comic Con w San Diego Lauren Hissrich ujawniła kolejne istotne szczegóły dotyczące fabuły, castingów i pracy na planie "Wiedźmina". Okazuje się, że w serialu zostaną wykorzystane nowe elementy historii, których nie było w książkach i grach! O co dokładnie chodzi?

Multimedia

"Wiedźmin" - nowe informacje z San Diego Comic Con 2019!

Comic Con w San Diego przyciąga rzesze fanów seriali, komiksów oraz filmów. W trakcie wydarzenia odbywają się bowiem liczne panele z aktorami czy reżyserami, którzy zdradzają smaczki dotyczące nadchodzących produkcji. W tym roku mnóstwo emocji budzi spotkanie z showunnerką i gwiazdami serialu "Wiedźmin" Netflixa. Lauren Hissrich na kilka godzin przed startem panelu "Wiedźmina" w słynnej hali H ujawniła w rozmowie z Entertainment Weekly kolejne istotne szczegóły dotyczące fabuły, castingów i pracy na planie.

Geralt, Yennefer i Ciri na pierwszych zdjęciach! Jest też plakat i oficjalne logo serialu!Zobacz więcej

"Wiedźmin" serialem dla dorosłych

Showrunnerka "Wiedźmina" stanowczo podkreśliła, że będzie to serial fantasy dla dorosłych. Oprócz magii nie zabraknie więc scen przemocy i seksu. 1. sezon będzie jednak mocno skoncentrowany na historii niekonwencjonalnej rodziny (Geralt, Yennefer, Ciri), która będzie wspólnie walczyć o prawdę w niebezpiecznym świecie. Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego dały twórcom serialu wiele możliwości budowania świata.

Te trzy postacie — Geralt, Yennefer i Ciri — naprawdę wzniosły się na powierzchnię. Jeśli zabierzesz wszystkie inne elementy fantazji, zabierzesz magię i historię, przemoc i seks, nadal masz trzy postacie, które są tą rozbitą, niespójną rodziną. Oni naprawdę potrzebują siebie nawzajem, nawet jeśli nie chcą się do tego przyznać. To był jeden z najbardziej pociągających aspektów dla mnie. — wyjaśnia w wywiadzie Lauren Hissrich.

Dlaczego serialowy Geralt nie ma brody? Jest odpowiedź na nurtujące fanów pytanie!Zobacz więcej

Bez antagonisty w 1. sezonie "Wiedźmina"

Z wywiadu dowiadujemy się też, że w serialu nie zabraknie potworów, jednak walka z nimi będzie jedynie tłem dla większych wydarzeń. Będą one jednak integralną częścią historii. W pierwszym sezonie „Wiedźmina” nie pojawi się za to żaden antagonista.

Naprawdę nie ma czarnego charakteru. Jedną z rzeczy, które odkrywamy, są wszystkie odcienie szarości w książkach. Postacie, którym kibicujesz na początku, mogą nie być postaciami, którym będziesz kibicował na końcu. A bohaterowie, których nienawidzisz i wydają się absolutnie źli, motywowani są czymś, co jest naprawdę relatywne, ludzkie i emocjonalne — tłumaczy showrunnerka.

Henry Cavill mógł nie zagrać Geralta!

Lauren Hissrich w rozmowie z Entertainment Weekly dodała, że początkowo odrzuciła Henry'ego Cavilla do roli Białego Wilka! Aktor, który jest wielkim fanem książek Andrzeja Sapkowskiego oraz gier CD Projekt sam się do niej zgłosił, zanim jeszcze ruszyły oficjalnie castingi do "Wiedźmina".

Henry, jesteś niesamowity, ale jeszcze nie zaczęliśmy myśleć o castingu — powiedziałam mu, a potem spotkałam 207 innych możliwych Geraltów i wróciłam do Henry'ego. Zadzwoniłam do niego i zapytałam, czy nadal jest zainteresowany i był. [...] Uosabia Geralta w taki sposób, że nie sądzę, aby ktokolwiek inny mógł to zrobić lepiej.

Nowe seriale fantasy. Poznaj 12 potencjalnych hitów w klimacie "Gry o tron"! Zobacz więcej

Okazuje się, że w serialu zostaną wykorzystane nowe elementy historii, których nie było w książkach i grach. O co dokładnie chodzi? Lauren Hissrich wyjaśniła, że książki oraz gry pominęły istotne wydarzenie z życia niektórych bohaterów m.in. Yennefer.

O niektórych z bardziej definiujących momentów z jej życia słyszymy tylko we wspomnieniach. Chcemy je odkryć w czasie rzeczywistym. — wyjaśniła showrunnerka "Wiedźmina".

Przypominamy, że pierwsza oficjalna zapowiedź "Wiedźmina" zostanie zaprezentowana już 19 lipca podczas San Diego Comic Con. W słynnej Hali H odbędzie się panel serialu z udziałem Cavilla, Chalotry i Allan oraz showrunnerki serialu- Lauren S. Hissrich. Oficjalna data premiery serialu nie jest jeszcze znana, ale mówi się, że będzie to 20 grudnia 2019 roku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×