"Wiedźmin" Netflix. Andrzej Sapkowski na planie serialu! Zdradził, co najbardziej podoba się mu w serialowym wiedźminie!

Wygląda na to, że współpraca twórców serialu "Wiedźmin Netflixa z Andrzejem Sapkowskim układa się bardzo dobrze. Autor popularnych serii z gatunku fantastyki odwiedził plan produkcji na Węgrzech. Pisarz w najnowszym wywiadzie opowiedział o tym, co zastał na planie "Wiedźmina". Zdradził też, co najbardziej podoba się mu w serialowym wiedźminie!

Multimedia

Andrzej Sapkowski dołączył niedawno do grona Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Pisarz tuż po odebraniu nominacji udzielił obszernego wywiadu, w którym nie mogło zabraknąć pytań o "Wiedźmina" Netflixa. Okazuje się, że Andrzej Sapkowski odwiedził plan serialu na Węgrzech, gdzie miał okazję spotkać się z twórcami i obsadą, w tym odtwórcą głównej roli. Jak Henry Cavill spisuje się w roli Geralta na planie „Wiedźmina”?

Fajny kostium miał i charakteryzację - ocenił Andrzej Sapkowski.

Geralt walczy z potworami! Henry Cavill pokazał, jakie ślady na ciele łowcy zostawiły potwory!Zobacz więcej

Pisarz opowiedział też o kulisach powstawania serialu. Sapkowski był wyraźnie zaskoczony technologią wykorzystywaną na planie. W jego ocenie, ekipa pracuje głównie przy komputerach, a z dawnych lat zachowały się już tylko charakterystyczne krzesła dla najważniejszych osób na planie.

Jest chyba z pięć ogromnych hal, ale ogromnych, olbrzymich, gdzie wszystko się tam dzieje i to nie jest największe podobno takie miasteczko na Węgrzech. Mają kolosalne podatkowe ulgi, Ci ludzie, którzy to robią, więc pootwierali tego od groma - dodał pisarz.

Andrzej Sapkowski został również zapytany o to, jak ocenia pracę Lauren Schmidt Hissrich. Pisarz bez ogródek stwierdził, że scenariuszowi daleko jest oczywiście do jego książek, ale ma świadomość, że taki już urok adaptacji.

Adaptacje zawsze są gorsze, nie mogą być lepsze, no bo wtedy co - do szkoły! - żartował Andrzej Sapkowski.

Przypominamy, że 1. sezon serialu "Wiedźmin" będzie liczyć 8 odcinków. W postać Geralta z Rivii wciela się Henry Cavill. Producentką wykonawczą serialu jest Lauren Schmidt Hissrich, natomiast za reżyserię odpowiadają: Alik Sakharov (4 odcinki, w tym pierwszy), Alex Garcia Lopez (2 odcinki) oraz Charlotte Brändström (2 odcinki).

Na tak zwaną "Sagę o wiedźminie" składa się osiem tomów - powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów – wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek, które trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times, powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Geralt kurwa (gość)

  Kurwa gerlat

  20.04.2019 22:07
 • GeralTTT (gość)

  Jak nie macie pojecia o czym piszecie to juz lepiej sobie odpusccie.

  20.04.2019 21:32
 • GeralT (gość)

  "GeralDZie"? No litości kurna...

  20.04.2019 17:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×