"Wiedźmin" Netflix. Garbata Yennefer w zwiastunie serialu. Dlaczego ukochana Geralta odstrasza swoim wyglądem?

"Co stało się z Yennefer?" - pytają niektórzy internauci po obejrzeniu pierwszej oficjalnej zapowiedzi "Wiedźmina" Netflixa. Dlaczego ukochana Geralta zamiast zachwycać urodą, odstrasza swoim wyglądem? Wyjaśniamy, o co chodzi z garbatą Yennefer w zwiastunie serialu.

Multimedia

Zwiastun serialu "Wiedźmin" Netflixa wzbudził ogromne zainteresowanie. Fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego analizują poszczególne fragmenty kadr po kadrze, a na forach internetowych pojawia się mnóstwo pytań, które zaczynają nurtować część widzów. Chodzi m.in. o wygląd Yennefer, która słynęła przecież z młodego wyglądu i urody. Dlaczego ukochana Geralta została przedstawiona w zwiastunie "Wiedźmina" jako garbata niewiasta?

Lauren Hissrich ujawnia istotne szczegóły! Będą nowe elementy historii, których nie było w książkach i grach!Zobacz więcej

Zacznijmy od tego, że w serialu zostaną pokazane nowe elementy historii. Książki i gry pominęły lub przedstawiły jedynie w formie wspomnień istotne wydarzenia z życia m.in. Yennefer. Twórcy zdecydowali się rozbudować historię ukochanej Geralta i pokazać na ekranie kim była, zanim stała się piękną czarodziejką. Czytelnicy opowiadań Andrzeja Sapkowskiego wiedzą, że Yennefer ma za sobą trudne dzieciństwo. Choć była na swój sposób atrakcyjna, za piękność początkowo uchodzić nie mogła, bo była garbuską.

Wiedźmin podszedł, przyglądając się w milczeniu. Widział jej lewe ramię, odrobinę wyższe od prawego. Nos, odrobinę za długi. Usta, nieco zbyt wąskie. Podbródek, troszkę zbyt cofnięty. Brwi, za mało regularne. Oczy... Widział zbyt wiele szczegółów. Zupełnie niepotrzebnie. (...) Nadal patrzył. Miała figurę dwudziestolatki, choć jej prawdziwego wieku wolał nie zgadywać. Poruszała się z naturalną, niewymuszoną gracją. Nie, nie sposób było zgadnąć, jaka była dawniej, co w niej poprawiono.
"Ostatnie życzenie"

Po tym jak Yennefer została oddana do szkoły czarodziejek, próbowała targnąć się na swoje życie. Uratowała ją jednak arcymistrzyni magii Tissaia de Vries, która zajęła się czarnowłosą, magicznie poprawiając jej wygląd. To właśnie dzięki magii pachnącej bzem i agrestem czarodziejce przez kolejne lata udawało się zachować grację i młody wygląd.

Nie udało się – powtórzyła Tissaia de Vries. – Ale nie dlatego, że się nie starałaś. Cięłaś dobrze i głęboko. Dlatego jestem tu teraz przy tobie. Gdyby to były tylko jasełki, gdyby to była głupia, niepoważna demonstracja, miałabym dla ciebie wyłącznie pogardę. Ale ty cięłaś głęboko. Poważnie. (...) Zajmę się tobą, dziewczyno. Bo chyba warto. A będzie trzeba nad tobą popracować, oj, trzeba będzie. Będę musiała nie tylko wyprostować ci kręgosłup i łopatkę, ale i wyleczyć ręce. Tnąc żyły, poprzecinałaś sobie ścięgna. A ręce czarodziejki to ważne instrumenty, Yennefer.
"Pani Jeziora"

Maciej Musiał jako tajemniczy sir Lazlo w zwiastunie serialu Netflixa! Zobacz więcej

W zwiastunie "Wiedźmina" widać jak garbata, z usytuowanym jednym ramieniem wyżej od drugiego Yennefer, pobiera nauki Tissaia de Vries. Przekrzywiona twarz to najpewniej celowy zabieg twórców, aby wzmocnić późniejszy efekt magicznej przemiany bohaterki. Pierwsza oficjalna zapowiedź składa się też z fragmentów, w których Yenn już jako jedna z najpiękniejszych i najpotężniejszych czarodziejek na Kontynencie prezentuje swoje moce. Przypominamy, że 1. sezon "Wiedźmina" składa się z ośmiu odcinków, które bazują na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • piotr (gość)

  Płakać się chce. Od 20 lat, jak przeczytałem Wiedźmina, zawsze chodziła mi po głowie kobieta w typie Madeleine Stowe, kilka lat później przeczytałem wywiad, w którym SAP sam przyznał, że jemu ta aktorka najbardziej by pasowała do ekranizacji. Jest kupa odpowiednich aktorek w tym typie, które wyglądają atrakcyjnie, a jednocześnie dojrzale. To już Wolszczak była nieźle dobrana do tej roli. A ci idioci dają dziewuszkę w wieku 23 lat, jako partnerkę dla Cavilla, który ma 36 lat, podczas gdy w książce jest dokładnie na odwrót. I to tylko po to, żeby wypromować sobie aktorkę do następnych produkcji.

  24.07.2019 11:52
 • xxx (gość)

  najpotężniejszych? zasadniczo wcale nie była tak potężna, choć silna była; Vilgerfortz, Francessca oraz Tissaia (przepraszam, jeśli któraś z nazw z błędem) były od niej znacznie silniejsze.

  23.07.2019 16:48
 • . (gość)

  ^ Geralta*

  23.07.2019 04:05
 • . (gość)

  ^ Geralta*

  23.07.2019 04:05
 • Matthew (gość)

  Niektórzy internauci czyli l ci co znają wiedźmina z gier i widza się znawcami tematu Geralda...

  22.07.2019 12:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×