"Wiedźmin" Netflix. Henry Cavill mógł oślepnąć przez soczewki Geralta! Było o krok od tragedii!

Henry Cavill bardzo zaangażował się pracując na planie "Wiedźmina". Od początku chciał, aby Geralt z Rivii w jego wykonaniu był jak najbardziej doskonały. Teraz okazuje się, że przez swój upór mógł oślepnąć! Było o krok od tragedii.

Multimedia

Henry Cavill poświęcił się dla "Wiedźmina"

Rola Geralta z Rivii w serialu "Wiedźmin" Netflixa okazała się być dla Henry'ego Cavilla ogromnym wyzwaniem. Aktor postanowił w pełni zaangażować się w pracę na planie i - jeśli będzie taka potrzeba - poświęcić się dla roli. Najpierw przeszedł na dietę i spędził setki godzin na siłowni. Żeby lepiej wyglądać bez koszulki, trzy dni nie pił wody.

Henry Cavill nie pił wody, żeby dobrze wypaść w rozbieranej scenie!Zobacz więcej

Teraz okazuje się, że wyrzeczeń było więcej. W jednym z ostatnich wywiadów, Henry Cavill wyznał, że na planie "Wiedźmina" prawie oślepł. Wszystko przez specjalne soczewki kontaktowe, które dopełniają wizerunek serialowego Wiedźmina. Cavill wygląda w nich spektakularnie, ale mógł je nosić tylko przez chwilę, przez co wiele razy wchodził w ostrą dyskusję z osobami, mającymi dbać o jego zdrowie.

Henry nie chciał zdjąć soczewek, żeby nie opóźniać zdjęć. Nie przekonywały go nawet argumenty o możliwej ślepocie. Kiedy plan zdjęciowy przeniósł się na Wyspy Kanaryjskie, było o krok od tragedii. Ziarenka gleby wulkanicznej dostały się między oczy a soczewki! - Skończyło się podrażnieniem. Bardzo szczypało i bolało, ale byłem przekonany, że to przez zmęczenie i brak snu. Myślałem, że muszę to po prostu przetrzymać. Skończyło się na tym, że techniczka zobaczyła, jak zasłaniałem oczy w cieniu, bo tak drażniło mnie światło. Powiedziała: "Zdejmuj je". A ja na to: "Nie, nie, jest ok. Po prostu daj mi coś do przetarcia oczu i kręcimy". Nie dała. Przerwała zdjęcia, dopóki nie wyjąłem soczewek - opowiadał Cavill.

Netflix zdradza, jak powstała piosenka "Toss a coin to your Witcher". Jaskier hitem w sieci!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Press Association/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Nako (gość)

    Posłuchajcie całego wywiadu z nim, tylko jeden dzień nie pił wody, kiedy nagrywana była scena, trzy dni trwał proces zmniejszania dziennej dawki wody.

    06.01.2020 10:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×