"Wiedźmin" Netflix. Jaskier, wierny druh Geralta w serialu! Posłuchaj jak gra i śpiewa Joey Batey!

Choć Jaskra, czyli wiernego druha Geralta jest w materiałach promocyjnych serialu "Wiedźmin" jak na lekarstwo, to Lauren S. Hissrich zapewnia, że postać ta odegra ważną rolę i pojawi się na ekranie nieraz! Kto wcieli się w przyjaciela łowcy potworów? Posłuchaj jak gra i śpiewa Joey Batey, czyli aktor i muzyk, który wcieli się w Juliana de Lettenhove.

Multimedia

Jaskier w 1. sezonie serialu "Wiedźmin" Netflixa

Poeta, trubadur, bard oraz przyjaciel Geralta będzie ważną częścią serialowej historii, choć w materiałach promocyjnych pojawia się raczej symbolicznie. Jaskier, a właściwie jego plecy są widoczne przez ułamek sekundy w głównym zwiastunie "Wiedźmina", który został zaprezentowany pod koniec października na Lucca Comics and Games we Włoszech. Uczestnicy panelu mogli też usłyszeć początek jednego z jego utworów. Próbkę muzycznych umiejętności serialowego Jaskra znajdziesz TUTAJ.

– Wiesz co, p***rzyć wszystko, Jaskier.
– Wiesz, jaki jest twój problem, Geralt? Myślisz, że jesteś inny. – fragment rozmowy Geralta z przyjacielem w serialu.

Warto też wspomnieć, że serialowy Jaskier pozostanie przy polskim imieniu (w angielskiej wersji książek i gier imię przetłumaczono na Dandelion):

Nazywamy go Jaskier. I tak, oczywiście, jest w serialu na 100%. Ludzie cały czas pytają, dlaczego zostaliśmy przy oryginalnym imieniu. To zabawne, bo częściowo dlatego, że kiedy czytałam książki, w głowie słyszałam słowo "dandelion", a potem słuchałam audiobooków, gdzie mówiono "dan-dill-ion". Jak miałam to ogarnąć? – tłumaczyła w rozmowie z ComicBook.com showrunnerka "Wiedźmina".

Pierwszy stwór na nowych zdjęciach z serialu! Efekty specjalne robią wrażenie?Zobacz więcej

Jaskier — kto zagra przyjaciela Geralta w serialu "Wiedźmin" Netflixa?

Joey Batey to aktor i muzyk, który wcieli się w Juliana de Lettenhove, znanego także jako Jaskra. Rola w serialu "Wiedźmin" może okazać się dla niego przełomowa, bo lista produkcji, w których do tej pory zagrał jest dość krótka. Batey wystąpił m.in. w serialu "Templariusze" i "Cormoran Strike". Filmy z jego udziałem to m.in. "Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu" oraz "Klub dla wybrańców". Sporo czasu zajmuje mu jednak liderowanie brytyjskiemu zespołowi "The Amazing Devil", który specjalizuje się w muzyce folkowej. Umiejętność gry na lutni z pewnością pomogła brytyjskiemu aktorowi w zdobyciu roli Jaskra.

Premiera serialu "Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli głównej odbędzie się na Netflix 20 grudnia. Reżyserami 1. sezonu serialu "Wiedźmin" są: Alik Sakharov (4 odcinki, w tym pierwszy), Alex Garcia Lopez (2 odcinki) oraz Charlotte Brändström (2 odcinki). Będą one bazowały na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, które najlepiej wprowadzają do magicznego i niebezpiecznego świata Geralta z Rivii, ale i nie tylko. Showrunnerka serialu informowała już, że widzowie będą mogli lepiej poznać Ciri i Yennefer, bo choć głównym bohaterem "Wiedźmina" jest Geralt, to wątki kobiet na potrzeby serialu zostały dość mocno rozbudowane.

Jak zapewniają twórcy, w serialu nie zabraknie potworów, jednak walka z nimi będzie jedynie tłem dla większych wydarzeń. "Wiedźmin" będzie poruszał tematy seksizmu, rasizmu, wojen i polityki. W pierwszym sezonie „Wiedźmina” nie pojawi się za to żaden antagonista.

"Wiedźmin" Netflix - zwiastun

"Wiedźmin" Netflix - o serialu

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Komentarze

Skomentuj
  • ech (gość)

    będzie na netflix czyli tak jak wszedzie. ziom

    10.11.2019 17:00
  • Jacuś (gość)

    Myślałem że jakiś Polski akcent będzie... Mam nadzieję że będzie z lektorem i w Polsce ukaże się tak samo szybko jak reszcie świata 🙂

    06.11.2019 18:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×