"Wiedźmin". Netflix podpisze osobną umowę z Tomaszem Bagińskim! Polak wyreżyseruje serial?

Trwają zdjęcia do serialu "Wiedźmin" Netflixa. Firma produkcyjna Platige Image właśnie poinformowała, że podpisze osobną umowę z Tomaszem Bagińskim! Czego będzie dotyczyć? Czy Polak wyreżyseruje serial?

Multimedia

Platige Image to firma produkcyjna, która w maju 2017 r. podpisała z Netflixem umowę dotyczącą serialu na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie. Pod koniec marca 2019 r. poinformowano, że do umowy dołączony został aneks, zgodnie z którym zajmujące się realizacją filmową spółki Interborough i Antimatter zostały zastąpione przez inny podmiot.

Nowe zdjęcia z planu! Jaka będzie adaptacja sagi Sapkowskiego?Zobacz więcej

Usunięto też zapisy o współpracy z Tomaszem Bagińskim przy produkcji serialu. "Aneks ustala, że Tomasz Bagiński zawrze osobne porozumienie z odpowiednim podmiotem po stronie Netflix określające zakres oraz warunki wykonywania usług reżyserskich" - czytamy. Oznacza to, że polski rysownik i animator będzie współpracował przy reżyserii serialu "Wiedźmin" ("The Witcher") dla Netflixa.

Przypomnijmy, że prace na planie serialu "Wiedźmin" ruszyły w listopadzie 2018 r. W Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill, który wcześniej wcielał się m.in. w Supermana. Reżyserami poszczególnych odcinków będą m.in. Alik Sakharov, Charlotte Brändström i Alex Garcia Lopez.

"To nie jest show dla pięciolatków" - producentka dzieli się wrażeniami z poglądowego odcinkaZobacz więcej

"Wiedźmin" Netflix - fabuła i data premiery

Oparty na bestsellerowej serii powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego serial "Wiedźmin" ma być (według oficjalnego opisu) opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. We trójkę będą musieli odnaleźć się pośród czyhających na nich niebezpieczeństw.

Szczegóły serialu owiane są tajemnicą. Showrunnerka serialu - Lauren S. Hissrich dzieli się z fanami jedynie strzępkami informacji. Opublikowała w sieci m.in. zdjęcie kostiumu jednej z bohaterek. Ogromne poruszenie wzbudziły też zdjęcia dodane przez "Olimarville'a", który najprawdopodobniej jest grafikiem związanym z produkcją, zajmujący się storyboardami, czyli rysunkowymi scenopisami. Na fotkach widzimy wielką salę i mnóstwo ludzi, a wystrój - w tym sztandary z trzema lwami - wskazują na uroczystość w zamku w Cintrze wydaną dla Pavetty. Data premiery "Wiedźmina" nie jest znana. Prawdopodobnie będzie to jeszcze w 2019 roku, chociaż niektóre źródła podają także 2020 rok.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×