"Wiedzmin", Netflix. Wszystko, co wiemy o serialu. Co wydarzy się w 2. sezonie?

Zastanawiacie się czego jeszcze możecie spodziewać się od adaptacji książek Sapkowskiego pod tytułem "Wiedźmin"? Sprawdzamy co czeka nas w 2. sezonie serialu The Witcher. Czy będzie to kolejny sukces platformy Netflix? Zobaczcie sami.

Multimedia

"Wiedźmin" na Netflix

Netflix wskazuje, że sukces "Wiedźmina" wynika z tego, że serial wpływa na popkulturę, przenika ducha czasu i że spotęgował sprzedaż książek i gier o wiedźminie na całym świecie. Nie bez znaczenia ma także fakt, że piosenka z serialu - "Toss a coin to your Witcher" - trafiła do Internetu i stała się tzw. viralem. Utwór został przetłumaczony na 15 języków. Prace nad 2. sezonem netfliksowego serialu są w toku.

Serial jest oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego, a sezon 1. był wielkim hitem, kiedy został wydany na Netflix w grudniu 2019 roku. Drugi sezon został objęty kilkoma blokadami drogowymi zarówno z powodu pandemii, jak i kontuzji prowadzącego ale filmowanie wydaje się wreszcie dobiegać końca. Dzięki książkom, na których będzie oparty, wiemy sporo o sezonie 2. Wiedźmina. Ponadto, gdy patrzysz na obsadę sezonu 2 Wiedźmina, jest kilka ukrytych informacji, biorąc pod uwagę postacie, o których wiemy, że nadchodzą.

Prace na planie 2. sezonu rozpoczęte! Nowi aktorzy w obsadzie! Kto pojawi się u boku Henry'ego Cavilla?Zobacz więcej

"Wiedźmin" sezon 2. - obsada

Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri) powrócą na sezon 2. w Wiedźminie. Pełną obsadę serialu ujawnił również Netflix, w tym kluczowe nowe postacie. Trzej nowi wiedźmini dołączają do obsady: Lambert, grany przez Paula Bulliona, i Coën, grany przez Yasen Atour (Netflix ogłosił tylko, że obaj dołączyli do obsady, podczas gdy Redanian Intelligence podało, że są wiedźminami). Stworzyło to oczekiwanie, że sezon 2. Wiedźmina zabierze nas do Kaer Morhen, gdzie szkolą się wiedźmini. We wrześniu krążyły doniesienia, że ​​serial przerobił nadchodzącą rolę Eskela, w którego wcieli się szwajcarski aktor Basil Eidenbenz. Dołączył do serialu po tym, jak trzeba było dokonać zmian w obsadzie z powodu pandemii koronawirusa.

Powracające postacie z pierwszego sezonu to: Jaskier (Joey Batey) i Triss (Anna Shaffer). Eamon Farren też wróci jako Cahir. Inne znane twarze z pierwszego sezonu to Tissaia (MyAnna Buring), Filavandrel (Tom Canton), Stregobor (Lars Mikkelson), Artorius (Terence Maynard), Sabrina (Therica Wilson Read), Murta (Lilly Cooper), Yarpen Zigrin (Jeremy Crawford) ) i Istredd (Royce Pierreson).

Reżyserowie

Sezon 2. Wiedźmina będzie miał zupełnie innych reżyserów niż sezon pierwszy, a Netflix potwierdził, kim są:
- Ed Bazalgette (The Last Kingdom, Doctor Who).
- Sarah O'Gorman (Jamestown, przeklęty).
- Geeta Patel (dieta Santa Clarita, Meet the Patels).
- Stephen Surjik (Daredevil, The Umbrella Academy).

Co się wydarzy w "Wiedźminie" sezon 2.?

W drugim sezonie pierwszoplanową postacią jest Cirilla. W książkach historia Ciri zostaje tą główną. Saga obejmuje pięć książek, poczynając od Blood of Elves, i koncentruje się na Ciri, jej znaczeniu jako magicznej królewskiej z dziedzictwem elfów, jej związku z Geraltem, jej nieustannych wysiłkach na rzecz przetrwania i tym, jak to wszystko kształtuje wydarzenia na kontynencie.

Przygotowania do tego już się rozpoczęły, ponieważ sam początek Blood of Elves w sezonie 1 jest pokryty oblężeniem, upadkiem Cintry i późniejszą ucieczką Ciri. Gdzie indziej spodziewaj się więcej życia pod rządami Nilfgaardu w sezonie 2., gdy rosną napięcia między ludźmi i nie-ludźmi.

Wielkie zmiany w serialu Netflixa! Widzowie je docenią?Zobacz więcej

Ciekawostki

  • Henry Cavill w celu przygotowań do roli przeszedł ekstensywny trening władania mieczem.
  • Henry Cavill w czasie kręcenia zdjęć do serialu osobiście wykonał wszystkie sceny kaskaderskie, odmawiając wykorzystania dublera.
  • Michael Keaton i Mads Mikkelsen odrzucili propozycję zagrania roli Vesemira.
  • Początkowo rolę wiedźmina Eskela w sezonie 2 miał zagrać Thue Ersted Rasmussen i nawet nakręcono z jego udziałem kilka scen. Jednak w wyniku zatrzymania produkcji serialu z powodu pandemii COVID-19 i wiążącej się z tym zmianie terminów dni zdjęciowy aktor musiał zrezygnować z roli. Zastąpił go Basil Eidenbenz.
  • Zdjęcia do serialu zrealizowano w Budapeszcie (Węgry), na wyspach Gran Canaria i La Palma (Hiszpania), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Podzamczu (Polska).
  • Pierwszy sezon serialu kręcono od 31 października 2018 roku do końca maja 2019.

"Wiedźmin" film animowany

Oprócz sezonu 2 Wiedźmina, dla Netflix zapowiedziano film o Wiedźminie w stylu anime zatytułowany Wiedźmin: Koszmar wilka. Na razie nie ustalono daty premiery, ale spodziewamy się tego przed nadejściem drugiego sezonu. Zostanie napisany przez Beau DeMayo (który napisał scenariusz do trzeciego odcinka pierwszego sezonu Wiedźmina) i skupia się na Vesemirze, mentorze Geralta.

Jeśli chcesz mieć w swoim życiu więcej czarodziejskiej dobroci, możesz oczywiście czytać książki od deski do deski. Innym doskonałym sposobem na naprawę jest granie w gry - te również zdobywają uznanie na całym świecie. W naszej galerii pokazujemy pierwsze kadry z drugiego sezonu "Wiedźmina":

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×