"Wielka gra" wróci do telewizji? Jacek Kurski wskazuje, które programy chciałby jeszcze reaktywować!

Czy po "Kole fortuny" i "Czarze par" do TVP wróci też "Wielka gra"? Jacek Kurski wskazuje, że to bardzo możliwe. Które programy z przeszłości prezes TVP chciałby jeszcze reaktywować? Sprawdź, co nam powiedział!

Multimedia

"Wielka gra" wróci do TV?

Reaktywacje programów, które były popularne w przeszłości są ostatnio bardzo modne. Wystarczy wspomnieć o "Kole fortuny" i "Czarze par", które po latach wróciły do Telewizji Polskiej. Także inne stacje decydują się na powroty znanych formatów. Jakiś czas temu w Polsacie znowu mogliśmy oglądać "Idola", a reaktywowani "Milionerzy" w TVN wciąż świetnie sobie radzą. Czy teraz przyjdzie czas na "Wielką grę"?

Programy rozrywkowe reaktywowane po latach. Który z tych powrotów okazał się sukcesem?Zobacz więcej

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski przyznaje, że faktycznie pojawiają się w jego głowie myśli o "Wielkiej grze". - Nie ukrywam, że po namowach przez ludzi, którzy są dla mnie autorytetem w dziennikarstwie i w mediach, myślę o tym, aby do kanału tematycznego, np. TVP Historia, wrzucić nowoczesną "Wielką grę". Taką zabawę w wolnym tempie dla inteligencji. (...) Zastanawiam się - stwierdza Kurski. - Kiedyś myślałem o "Turnieju miast", ale w tych czasach to już by było trudno zrobić... - dodaje.

"Wielka gra" - zasady

Przypomnijmy, że "Wielka gra" to program emitowany przez Telewizję Polską od 1962 r. do 2006 r. Charakteryzował się tym, że sprawdzał wiedzę specjalistyczną z danej dziedziny, z której gracz musiał się przygotować. Był to pierwszy teleturniej w Polsce na zagranicznej licencji (pierwowzorem był amerykański teleturniej "The $64,000 Question" i jego włoski odpowiednik "Lascia o raddoppia"). Ostatnią prowadzącą była Stanisława Ryster.

Gra składała się z 4 etapów. Od 2. etapu nagrodą była stawka pieniężna, podwajająca się wraz z każdym etapem. W przypadku złej odpowiedzi na pytanie traciło się wszystkie pieniądze, można jednak było w każdym momencie zrezygnować i zachować wcześniej wygraną kwotę. W przypadku zakończenia czasu antenowego gra była przerywana i kontynuowana w następnym odcinku.

Popularny teleturniej wraca do TVP! Zastąpi "Jednego z dziesięciu"?!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×