Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej 22 lutego w TVP1! [WIDEO]

Przed nami kolejny Wielki Test TVP. Tym razem zagłębimy się w świat ekonomii i finansów. Telewizja Polska i Narodowy Bank Polski zapraszają do udziału w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej!

Multimedia

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej to projekt popularyzujący wiedzę o finansach i gospodarce. Jego celem jest przybliżenie Polakom podstawowych pojęć z zakresu ekonomii i objaśnienie zjawisk mających wpływ na gospodarczą kondycję państwa oraz stan portfela przeciętnego człowieka.

Projekt powstał po to, by w prosty sposób przekazać pozornie zawiłą wiedzę z zakresu ekonomii. Dla internautów także przygotowano edukacyjne teksty, quizy i materiały wideo o tematyce ekonomicznej, a także wideoczaty z udziałem ekspertów. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowaliśmy pretesty oraz konkursy z nagrodami. Finał z udziałem artystów, sportowców, polityków i dziennikarzy co roku jest wielkim rozrywkowym widowiskiem telewizyjnym.

Nie trzeba być ekonomistą, aby zwyciężyć w Wielkim Teście i wygrać 30 tysięcy złotych. Jeśli masz konto w banku, kartę kredytową, korzystasz z przelewów internetowych, zaciągnąłeś kredyt lub założyłeś lokatę, planujesz wydatki w budżecie domowym, to znaczy, że o ekonomii wiesz już dużo z codziennego życia. We Wrocławiu pierwszą edycję Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej wygrał maturzysta. W kolejnych edycjach testu w Łodzi, Lublinie i Katowicach zwycięzcami byli studenci i osoby nie zajmujące się zawodowo ekonomią. W Poznaniu zwycięzcą piątej edycji Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej możesz być Ty!

W Poznaniu udział w teście może wziąć każdy z Was, ale Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej to również dobra zabawa i niezapomniane emocje w warszawskim studiu, gdzie na pytania będą odpowiadać znani artyści, sportowcy i dziennikarze. Konkurs w Poznaniu poprowadzi Radek Brzózka, a w warszawskim studiu – Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. Emisja w TVP1 zacznie się o godz. 20.25.

Zobacz zapowiedź programu!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×