"Wielkie oczy" i "Gra tajemnic" w lipcu w CANAL+ VOD

"Wielkie oczy" Tima Burtona - z wyróżnioną Złotym Globem kreacją Amy Adams - oraz nagrodzona Oscarem "Gra tajemnic" dołączą w lipcu do serwisu CANAL+ VOD platformy nc+. Ponadto, 17 lipca będzie miała premierę przebojowa animacja "Baranek Shaun. Film". CANAL+ VOD zawiera szeroką bibliotekę premier filmowych, wybranych odcinków seriali oraz innych programów dostępnych poprzez dekoder podłączony do Internetu.

Multimedia

"Wielkie oczy" (Big Eyes) to najnowszy film Tima Burtona, autora takich produkcji jak m.in. "Alicja w krainie czarów" czy "Gnijąca panna młoda". Jest on oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane. Artystka przez lata żyła w cieniu męża (Christoph Waltz), który przypisywał sobie autorstwo jej dzieł. Reprodukcje obrazów dzieci ze smutnym, zamyślonym wyrazem twarzy i charakterystycznymi "wielkimi oczami" można było kupić wszędzie. Olejne oryginały zamawiali bogaci przedsiębiorcy, politycy i gwiazdy show-biznesu. Walter Keane stał się celebrytą, podczas gdy jego żona pracowała na jego sukces w ukrytej pracowni po 16 godzin dziennie. Pewnego dnia postanowiła wyjawić opinii publicznej prawdę. Tim Burton, prywatnie miłośnik i kolekcjoner prac Keane, trafnie obsadził w głównych rolach Amy Adams (Złoty Glob i nominacja do nagrody BAFTA) i Christopha Waltza (nominacja do Złotego Globu). Co ciekawe, początkowo państwa Keane mieli zagrać Kate Hudson i Thomas Haden Church, a potem również Reese Witherspoon i Ryan Reynolds. Nominację do Złotego Globu zdobyła również dla Lana Del Rey za filmową piosenkę "Big Eyes". "Wielkie oczy" w kolekcji CANAL+VOD platformy nc+ od 10 lipca 2015.

"Gra tajemnic" (The Imitation Game) jest adaptacją biografii "Enigma. Życie i śmierć Alana Turinga" autorstwa Andrew Hodgesa. Bohater, w którego brawurowo wcielił się Benedict Cumberbatch (nominacja do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA), był brytyjskim matematykiem. Opracował on m.in. urządzenie służące do łamania kodu Enigmy. W dużym stopniu przyczyniło się to do zwycięstwa Aliantów w II wojnie światowej. Po zakończeniu działań wojennych Turing skoncentrował się na badaniach, których efektem było powstanie komputera. Mimo rzadko spotykanego geniuszu i ogromnych zasług dla społeczeństwa życie Turinga nie było usłane różami. Jako homoseksualista został skazany za naruszenie „moralności publicznej” i chemicznie wykastrowany. Doprowadziło go to do samobójstwa. Dopiero w 2013 roku królowa Elżbieta II pośmiertnie ułaskawiła naukowca. "Gra tajemnic" okazała się ogromnym sukcesem zarówno artystycznym, jaki i komercyjnym. Obraz Mortena Tylduma miał pięć nominacji do Złotych Globów i osiem do Nagrody Akademii Filmowej - zdobył Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Film zyskał również miano najbardziej dochodowej produkcji niezależnej 2014 roku, zarabiając 219 mln dolarów, przy budżecie zaledwie 14 mln. "Gra tajemnic" w kolekcji CANAL+ VOD platformy nc+ od 3 lipca 2015.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×