"Wikingowie". Michael Hirst podsumowuje telewizyjną historię wikingów. Dlaczego serial zakończył się po 6. sezonie? Czy finał był satysfakcjonujący?

Telewizyjna opowieść o skandynawskich wojownikach zakończyła się po 6. sezonie. Czy finał serialu "Wikingowie" był satysfakcjonujący? Michael Hirst w najnowszym wywiadzie opowiedział o zakończeniu historii niepokornych synów Ragnara Lothbroka. W tekście znajdziesz spoilery.

Multimedia

Za nami finał serialu "Wikingowie". Telewizyjna opowieść o skandynawskich wojownikach została zamknięta w sześciu sezonach. Michael Hirst, twórca serialu udzielił ostatnio obszernego wywiadu magazynowi Collider, w którym ujawnił m.in. powód zakończenia "Wikingów". Jak się okazuje, Hirst planował to od dawna. W wywiadzie potwierdził, że to on podjął decyzję o zakończeniu serii na 89 odcinkach.

Powiedziałem im [włodarzom stacji History - przyp. red.], kiedy chcę to zakończyć. Wiedziałem, że serial zakończy się odkryciem Ameryki i Nowej Fundlandii. Planowałem od dawna. [...] Musiałem zakończyć te historie w sposób satysfakcjonujący dla widzów. Nie chciałem nikogo oszukiwać. Nie chciałem oszukiwać aktorów, bohaterów ani widzów. Wielkim wyzwaniem było więc sprawiedliwe zakończenie wszystkich wątków fabularnych tak, żeby to było zadowalające i satysfakcjonujące emocjonalnie, co wymagało zabicia niektórych z moich ukochanych postaci. Pisanie ostatnich 10 odcinków było więc bardzo, bardzo emocjonalnym doświadczeniem — wyznał Michael Hirst.

Michael Hirst opowiada o spin-offie "Wikingów". Jaki będzie nowy serial Netfliksa?Zobacz więcej

Hirst przyznaje w wywiadzie, że nawet w najśmielszych snach nie wyobrażał sobie, że serial "Wikingowie" doczeka się 6 sezonów składających się w sumie z 89 odcinków. -Większości seriali, które tracą głównego bohatera, to się po prostu nie udaje — powiedział nawiązując do zabicia Ragnara Lothbroka.

Twórca "Wikingów" zdradził również, że nigdy nie oglądał "Gry o tron".

Nie chciałem, aby ktokolwiek powiedział: "Pożyczyłeś to z "Gry o tron" lub "To jak "Gra o Tron". Nie chciałem, żeby to, co zobaczę, miało na mnie jakiś wpływ. Nie, żeby te seriale były do siebie podobne, bo "Gra o tron" to przecież pokaz fantasy, ale chyba wiesz, co mam na myśli? Niektóre rzeczy mogą przyjść do głowy, kiedy się tego nie spodziewasz — dodał.

A jak Tobie podobało się zakończenie "Wikingów"? Czy finał serialu był dla Ciebie satysfakcjonujący?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×