"Wikingowie" powrócą na telewizyjne ekrany w kwietniu 2014! [WIDEO]

Po sukcesie pierwszego sezonu, "Wikingowie" powrócą na telewizyjne ekrany w kwietniu 2014 wyłącznie na HISTORY.

Multimedia

W październiku 2013 roku kanał HISTORY zaprezentował polskim widzom pierwszy na swojej antenie serial fabularny "Wikingowie" - opowieść o niezwykłym życiu i przygodach nordyckich wojowników pragnących poznawać świat i podbijać nowe tereny.

W drugim sezonie przyjrzymy się, jak Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) wykorzystuje swoją nowo zdobytą pozycję jarla, by plądrować, grabić i odkrywać nowe królestwa wraz z grupą swoich nieustraszonych wojowników. Dzięki sojuszowi z królem Horikiem (Donal Logue), Ragnar posiada władzę większą niż kiedykolwiek. Okupiona jest ona jednak wielkim kosztem - zdradą brata, Rollo, kłopotami w małżeństwie z Lagerthą (Katheryn Winnick) i pogardą jego ukochanego syna, Björna. Przyjaciele stają się wrogami i tworzą się nieprawdopodobne sojusze. Bohaterowie spiskują, wyrównują rachunki, przelewają krew… a wszystko to pod czujnym okiem bogów.

Po raz kolejny zapowiedź zanurzonego w skandynawskiej mitologii serialu HISTORY, która będzie wykorzystywana na całym świecie, stworzyło polskie studio animacji Platige Image. Jednak w przeciwieństwie do zeszłorocznego teasera, który był w całości animacją 3D, tym razem zwiastun łączy w sobie "live-action" oraz efekty specjalne.

- Praca przy takiej produkcji to zawsze duże wyzwanie, zwłaszcza, że tym razem musieliśmy znaleźć najlepszy sposób na przeniesienie pomysłu zespołu kreatywnego z HISTORY na ekran. Następnie były zdjęcia oraz etap postprodukcji, podczas którego tworzyliśmy wszystkie efekty specjalne - mówi Tomek Bagiński, reżyser zwiastuna. - Byliśmy pod wielkim wrażeniem ogromu przedsięwzięcia, jakim jest produkcja serialu "Wikingowie". Materiały promocyjne, w tym nasz trailer, kręcone były w dwie kolejne soboty, w przerwie między zdjęciami do nowego sezonu. Oznaczało to przede wszystkim niesamowite tempo pracy, jedno spóźnienie mogło oznaczać niewyrobienie się z materiałem, a przecież zwiastun to tylko czubek góry lodowej - dodaje. "Wikingowie" to najpopularniejszy w 2013 roku nowy serial fabularny w Stanach Zjednoczonych wśród produkcji stacji kablowych i satelitarnych ze średnią ponad 4 milionów widzów na odcinek. W Polsce serial na HISTORY oglądało średnio blisko 90 tysięcy widzów, a w paśmie premierowym dało kanałowi pozycję lidera wśród stacji dokumentalnych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×