"Wikingowie" sezon 5. Raper Sarius promuje nowy sezon serialu HISTORY! Jaki wpływ na jego twórczość mają "Wikingowie"? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Serial "Wikingowie" powraca z nowymi odcinkami 5. sezonu. Nowa odsłona hitu telewizji HISTORY jest promowana przez utwór polskiego rapera Sariusa! Którą kompozycję wykorzystano w zapowiedzi serialu? Sprawdźcie!

Multimedia

SARIUS PROMUJE SERIAL "WIKINGOWIE"

Polska premiera „Wikingów” odbędzie się wyłącznie w telewizji HISTORY w czwartek, 29 listopada o godz. 21:00 – ekspresowo, kilkanaście godzin po USA. W zapowiedzi nowych odcinków w Polsce i Rumunii wykorzystano utwór polskiego rapera Sariusa pt. „Wiking”, który w tym momencie ma ponad 22 miliony wyświetleń na YouTube.

Sarius, autor utworu „Wiking”, tak komentuje współpracę z telewizją HISTORY:

„Serial "Wikingowie" jest dla mnie ważny i inspirujący, gdyż trafiłem na niego w gorszym okresie swojego życia i pozwolił mi oderwać głowę od szarej rzeczywistości. Wykorzystanie utworu "Wiking" do promocji nowego sezonu to dla mnie niesamowite wydarzenie, które pokazuje, jak daleko mogą zanieść naszą twórczość sami jej odbiorcy – mówi Mariusz Golling, czyli Sarius. Będąc ogromnym fanem serialu, podczas procesu tworzenia, nawet przez sekundę nie pomyślałem, jak ta historia się potoczy. Sam numer powstał spontanicznie podczas pracy w studiu z Gibbsem, czyli producentem odpowiadającym za jego brzmienie.

Męstwo, miłość i krew: superprodukcja o wikingach znowu w TV! [ZWIASTUN]Zobacz więcej

Pierwsza połowa sezonu 5. zostawiła widzów w niepewności o los wielu bohaterów, a rodzinę Lodbroków skłóconą i podzieloną jak nigdy. Pojedynek z Lagerthą (Katheryn Winnick) strategicznie wygrywa Ivar bez kości (Alex Høgh Andersen), który zasiada na tronie w Kattegat i obiecuje zgładzić wszystkich swoich wrogów. Lagertha, mimo załamania i bolesnej straty, ma ciągle nadzieję, że odzyska swoje miejsce prawowitej królowej. Do Kattegat niespodziewanie powraca książe Rollo (Clive Standen), by wesprzeć Ivara. Jakie zamiary ma brat Ragnara? Czy Ivar może mu zaufać?

Bjorn (Alexander Ludwig) i Lagertha uciekają wraz biskupem Heahmundem (Jonathan Rhys Meyers) przed tyranicznymi i bezwzględnymi rządami Ivara do Anglii, by szukać tam niepewnych sojuszników w nierównej walce. W międzyczasie na Islandii Floki (Gustaf Skarsgård) walczy z żywiołami i dążeniem osadników do zemsty. I ciągle wierzy, że uda mu się stworzyć idylliczną wikińską kolonię na tej pięknej i opuszczonej wyspie.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu „Wikingowie” jest Michael Hirst, twórca m.in. wyróżnionego nagrodą Akademii Filmowej obrazu Elizabeth, a także nominowanej do Emmy i Złotego Globu Dynastii Tudorów. Obecnie trwają prace nad 6. sezonem serialu. Polska premiera nowych odcinków 5. sezonu odbędzie się w czwartki od 29 listopada o godz. 21:00 wyłącznie w telewizji HISTORY.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×