"Wikingowie". Sezon 6. będzie ostatnim! Jak skończy się historia wojowników z północy? [KIEDY PREMIERA FINAŁU]

To koniec "Wikingów"! Twórcy poinformowali właśnie, że zbliżający się wielkimi krokami 6. sezon serialu będzie jednocześnie ostatnim! Jak zakończy się historia wojowników z północy?

Multimedia

"Wikingowie" - koniec serialu

Twórca serialu "Wikingowie", Michael Hirst i studio MGM Television poinformowali, że 6. sezon będzie finałem historii wojowników z północy. Ostatnia seria będzie składać się z 20 odcinków, a jej premiera zapowiadana jest na koniec 2019 roku. W związku z tym, finałowy odcinek "Wikingów" najprawdopodobniej zobaczymy w styczniu 2020 roku.

Krew niemal kapie z ekranu! Zobacz najbrutalniejsze sceny [GALERIA]Zobacz więcej

Wskazuje się, że twórcy serialu myślą już o kolejnej produkcji, która byłaby niejako kontynuacją historii Wikingów. Szczegóły nie są jednak znane. Nowa produkcja ma wypełnić lukę po hitowym serialu i powstać dzięki tym samym ludziom, którzy pracowali przy "Wikingach".

Krew, emocje, polityka i romanse w połączeniu z wzorową realizacją – to znaki szczególne serialu "Wikingowie". Produkcja jednego odcinka pierwszego sezonu (zadebiutował w 2013 roku) kosztowała średnio niemal 4,5 miliona dolarów – zagwarantowały rzesze fanów na całym świecie oraz wiele nagród i nominacji (m.in. 8 nominacji do Emmy i 8 nagród Irlandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej). Serial będzie miał w sumie 89 odcinków.

Komu zaufa Lagertha? To koniec historii pierwszej żony Ragnara Lodbroka? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

"Wikingowie" - fabuła

Serial "Wikingowie" koncentruje się na znanym z nordyckich legend wojowniku Ragnarze Lothbroku, który prawdopodobnie w 793 r. odkrył drogę do Anglii i zapoczątkował ekspansję wikingów na zachód. Serialowego Ragnara poznajemy, kiedy marzy o pierwszej wyprawie do Anglii, gdzie spodziewa się znaleźć ogromne bogactwa i nieprzyzwyczajone do wojen ludy. Jego żona Lagertha – również wojowniczka – na co dzień opiekuje się dwójką dzieci, ale podziela ciekawość świata męża. Rollo, brat Ragnara, zachowuje większą rezerwę, ale jest wobec niego lojalny. By wyruszyć na wyprawę i zrealizować swoje plany, bracia będą musieli jednak sprzeciwić się woli wodza – jarla Haraldsona. A ten nie pozwoli, by ktokolwiek podważał jego autorytet. Losy tych postaci i intryg, które prowadzą, twórcy serialu przekuli w angażującą, pełną krwi, emocji i polityki historię, w której nie brakuje również wątków miłosnych.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • andrew (gość)

    znakomite !!!!!!!!

    26.02.2022 20:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×