"Wikingowie". Uwielbiany serial już wkrótce w telewizji! Kiedy premiera w Polsat Seriale?

Kultowa, epicka seria opowiadająca o najodważniejszych i najbardziej brutalnie przerażających wojownikach w historii już wkrótce pojawi się w telewizji! Kiedy premiera "Wikingów" w Polsat Seriale?

Multimedia

"Wikingowie" w Polsat Seriale

"Wikingowie" to jeden z najpopularniejszych i najbardziej docenianych seriali kostiumowych, jakie kiedykolwiek powstały. Kultową produkcję już wkrótce będziemy mogli oglądać na kanale Polsat Seriale! Ta premiera to podróż do ekscytującego starożytnego świata. Popularna epicka seria opowiada o najodważniejszych i najbardziej brutalnie przerażających wojownikach w historii! Ragnar, przyszły wódz wikingów, pragnie wypełnić swoje przeznaczenie jako odkrywca i zdobywca, u boku ambitnego brata i wiernej żony. Ale gdy Ragnar prowadzi śmiałe wyprawy w odległych krainach za wielką wodą, zdradzieckie siły w jego nordyckiej ojczyźnie spiskują przeciwko niemu. W serialu śledzimy wyczyny tego legendarnego wodza wikingów i jego załogi, a w późniejszych sezonach również jego synów.

Dlaczego serial zakończył się po 6. sezonie? Czy finał był satysfakcjonujący? Twórca odpowiadaZobacz więcej

"Wikingowie" to fenomen kulturowy. Jeden z najważniejszych seriali historycznych dekady, cieszący się popularnością wśród widzów na całym świecie i uznaniem krytyków, czego dowodem była m.in. nagroda Emmy, przyznana w 2020 roku. Twórcą pomysłu i jedynym scenarzystą tego dzieła był Michael Hirst. Dzięki jego wybitnemu talentowi dramaturgicznemu "Wikingowie" to saga rodzinna, która opowiada niezwykłe historie z życia i epickie przygody najeźdźców i odkrywców z okresu Wieków Ciemnych. To również serial poświęcony temu, w jaki sposób mieszkańcy Skandynawii ósmego wieku naszej ery - ostatni poganie - czcili starożytnych bogów, takich jak: Odyn, Thor, Freya i Loki. Ragnar twierdzi, że jest bezpośrednim potomkiem norweskiego boga Odyna, który, będąc bogiem wojowników poległych w bitwie, jest też bogiem ciekawości.

Jak zmienił się prowadzący "Dom nie do poznania" Ty Pennington? Zobacz zdjęcia!Zobacz więcej

"Wikingowie" w pierwszym sezonie koncentrują się na Ragnarze Lothbroku (Travis Fimmel), niespokojnym młodym wojowniku i człowieku rodzinnym, który tęskni za znalezieniem i podbiciem nowych ziem po drugiej stronie morza i uznaniem łupów za swoje własne. Rozpoczynamy naszą telewizyjną przygodę na początku epoki wikingów, naznaczonej najazdem na Lindisfarne w 793 roku. Jesteśmy świadkami dążenia Ragnara do stania się jarlem (hrabią) i inwazji na Anglię. Bohater musi prowadzić wojnę na polu bitwy i wewnątrz siebie, aby chronić swoją wolność, rodzinę i życie. Czy jego pragnienie, by odkrywać nowe królestwa, zostanie zaspokojone?

Andrzej Grabowski ma nową partnerkę. To wybitna postać polskiego teatru! Zobacz zdjęcia!Zobacz więcej

"Wikingowie" to także galeria niesamowitych postaci, bohaterów zarazem okrutnych i wspaniałomyślnych, pełnych pasji – w znakomitej aktorskiej obsadzie. Travis Fimmel jako pierwszoplanowa postać, Ragnar Lothbrok - rolnik i wojownik wikingów, który chce złupić bogactwa, rzekomo, nieodkrytej krainy na Zachodzie. Inne równie mocne osobowości, fascynujące i pełne wewnętrznych sprzeczności, to: Katheryn Winnick jako Lagertha – żona Ragnara i wojowniczka, niezwyciężona w walce z tarczą, Clive Standen jako Rollo – brat Ragnara, odważny wojownik o nieposkromionych ambicjach, człowiek impulsywny, dziki, Jessalyn Gilsig jako Siggy – piękna i złowieszcza żona jarla Haraldsona, Gustaf Skarsgård jako Floki – utalentowany konstruktor okrętów i nieco szalony przyjaciel Ragnara, Gabriel Byrne jako jarl Haraldson, bezwględny władca osady rybackiej Kattegat, rodzinnych stron Ragnara, George Blagden jako Athelstan – anglosaski mnich, pojmany przez Ragnara podczas jego pierwszego najazdu na Anglię, Donal Logue jako król Danii, Horik, który dąży do przymierza z Ragnarem, by wykorzystać go w swoich politycznych intrygach, oraz Alyssa Sutherland jako księżniczka Aslaug, twierdząca, że pochodzi od mitycznej córki walkirii Brynhildry, druga żona Ragnara.

Premiera "Wikingów" na antenie Polsat Seriale już 3 września 2021 roku o godz. 21:00! Kolejne odcinki zostaną wyemitowane jeszcze w ten sam weekend.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Ola (gość)

    W pierwszej serii, której emisję tu zapowiadają, jeszcze żyją.

    19.08.2021 17:33
  • Floki (gość)

    Zginął ragnar lagerta biorn więc moim zdaniem już tam szału niema

    18.08.2021 14:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×