Wiktor Bater nie żyje. Jako pierwszy poinformował o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Co się stało?

Tragedia dla polskiego dziennikarstwa. Nie żyje Wiktor Bater, wieloletni korespondent telewizyjny z Moskwy, a także reporter wojenny. Wiktor Bater miał 53 lata.

Multimedia

Ta wieść wstrząsnęła polskim dziennikarstwem. 7 kwietnia odszedł Wiktor Bater. Jak donosi Polska Times, informację o śmierci dziennikarza podało Halo Radio:

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację - napisano na fanpejdżu radia.

Znany dziennikarz nie żyje! "Bardzo podejrzana sprawa"Zobacz więcej

Wiktor Bater był wieloletnim korespondentem polskich stacji telewizyjnych z Rosji. W 2010 roku jako pierwszy podał na antenie telewizji Polsat News informację o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Otrzymał za to nagrodę Grand Press w kategorii News. Wcześniej dla Telewizji Polskiej relacjonował m.in. konflikt Gruzji z Osetią Południową, jednak stacja zakończyła z nim współpracę. Jak utrzymywał Bater - zwolniono go, gdyż nie chciał przedstawiać konfliktu z punktu widzenia Michaiła Saakaszwilego. Bater w rozmowie z rosyjskim dziennikiem "Izviestii" wtedy powiedział:

Kiedy zaczął się ostrzał Cchinwali, miasta pełnego cywilów, powiedziałem, że było to przestępstwo wojenne, co nie spodobało się w Warszawie. Ówczesne władze TVP były wtedy pod wpływem otoczenia prezydenta, który sympatyzuje z Saakaszwilim - skwitował Bater.

Nie żyje pierwsza żona Jacka Rozenka. Katarzyna Litwiniak przegrała walkę z rakiemZobacz więcej

1 września 2004 roku jako jeden z nielicznych dziennikarzy relacjonował atak terrorystów na szkołę w Biesłanie oraz jej odbicie przez wojska rosyjskie. Został tam lekko ranny. Relacjonował tamte wydarzenia dla portalu nowiny24.pl. Relacjonował również zamach na teatr na Dubrowce w Moskwie. W latach 1994–1999 Wiktor Bater pracował dla Polskiego Radia, a w latach 1999–2007 pracował dla stacji TVN.

Wiktor Bater był również autorem książki "Nikt nie spodziewa się rzezi. Notatki korespondenta wojennego". W latach 2015-2019 pracował w Superstacji, a ostatnio był związany z Halo Radio.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • gostek (gość)

  Zatrudnic Anodine , ona wszystko wyjasni

  11.04.2020 08:28
 • bazi (gość)

  Putin go zlikwidował za to ze wtrocał sie w sprawę Gruzji

  10.04.2020 22:48
 • tago (gość)

  Putin i Tusk go zabili.

  10.04.2020 15:59
 • kiki (gość)

  W tytule zachęcające do czytania słowa "con sie stalo"...a w tesci nic.tylko zyciorys.żenada .

  10.04.2020 09:13
 • gość (gość)

  No a cóż się miało stać?czy dlatego że pracował w Moskwie,to wielkie zdziwienie,że zmarł.Przecież nie od dziś wiadomo,że zdrowo popijał.Smiechu warte,że nawet sejm uczcził minutą pamięci,ciekawe dlaczego tylko jego?a Gadomski też dobry dziennikarz ale jemu nie poświęcili uwagi,bo nie pracował w Moskwie.Te polskie poślęta i nie tylko dostają paranoi na temat Rosji a przecież Bater pisał o Rosjanach bardzo dobrze,bo tak jest.

  09.04.2020 09:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×