Wiosenna ramówka TVP1! [ZDJĘCIA]

Ósma seria "Rancza" oraz nowe seriale "Słodkie życie" i "Ben Hur", teatralna "Miłość na Krymie" Mrożka w reżyserii Jarockiego i piłkarska Liga Mistrzów, hitowe filmy, jak "Igrzyska śmierci", "Bękarty wojny", "Skazani na Shawshank" i hitowe dokumenty dobierane przez Andrzeja Fidyk - oto oferta TVP1 na wiosnę 2014 r.

Multimedia

Trzy kontynuacje polskich seriali to pewne hity wiosennej ramówki TVP1. Na kolejną serię kultowego już "Rancza" ==== (niedziela, 20.30) na "Ojca Mateusza"[/sc][/b] (czwartek, 20.30) i [sc]"Komisarza Aleksa" ==== (sobota, 20.30) czekają miliony widzów. Do tej trójki ma duże szanse doszlusować nowy sitcom [[b]"Słodkie życie"](//www.telemagazyn.pl/wyszukiwarka/wyniki/1572412,20140213,9,s%25B3odkie%2B%25BFycie,1,u,dz,go,sl,cpl.html) ==== (niedziela, 18.55) z udziałem m.in. Elżbiety Romanowskiej i Roberta Górskiego, którego dwa pilotażowe odcinki pokazane na początku tego roku spotkały się z sympatią i zainteresowaniem. Wielbiciele "Klanu" ==== spotykać będą swoich bohaterów od poniedziałku do czwartku, o 17.55, a "Galerii" w piątki o 17.55.

CZYTAJ TAKŻE: WIOSENNA RAMÓWKA TVP2! [ZDJĘCIA]

W cztery piątkowe wieczory (godz. 20.30) Jedynka zaprasza na angielski 4-odcinkowy mini serial "Ben Hur" ==== w reż. Steva Shilla - którego akcja toczy się w czasach Imperium Rzymskiego w Judei i opowiada o legendarnym księciu Ben Hurze, niesłusznie oskarżonym o napaść na rzymskiego gubernatora. TVP1 będzie też kontynuować emisję serialu "Chicago Fire" ==== (wtorek, 20.30) oraz drugą serię "Homeland" ==== (poniedziałek, godz. 22.05), której emisja zakończy się w marcu, a od kwietnia na antenę wróci serial "Downton Abbey" ==== (3 seria).

W wiosennej ofercie nie zabraknie też filmów z gwiazdami światowego kina. Już 1 marca, w "Hicie na sobotę" ==== o 21.30, Jedynka zaprasza na "Igrzyska śmierci", jeden z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych filmów ostatnich lat. W głównej roli wystąpiła Jennifer Lawrence (zdobywczyni Oscara 2013, w tym roku otrzymała swoją trzecią nominację do tej nagrody). W tej ekranizacji bestsellerowej opowieści Suzanne Collins wystąpili także, m.in.: Elizabeth Banks, Lenny Kravitz, Stanley Tucci, Donald Sutherland. 15 marca o 21.30, widzowie obejrzą również jeden z najsłynniejszych filmów Quentina Tarantino "Bękarty wojny" ==== z m.in. Bradem Pittem i Christopherem Waltzem (zdobywca Oscara za rolę w tym filmie). Z kolei Tim Robbins i Morgan Freeman pojawią się w hicie "Skazani na Shawshank" ==== reż. Frank Darabont (26 marca o 20.30).

W ofercie filmowej Jedynki nie zabraknie też romantycznych komedii, jak "Gra dla dwojga" ==== reż. Frank Darabont z udziałem Julii Roberts i Clive’a Ovena (29 marca, 20.15), czy "Weselna Polka" ==== z Katarzyną Maciąg (reż. Lars Jessen i Przemysław Nowakowski, 6 kwietnia, 21.30). W kwietniu, na Wielkanoc, Jedynka planuje emisję wzruszającego, odnoszącego sukcesy na całym świecie, francuskiego filmu w reżyserii Oliviera Nakache i Erica Toledano - "Nietykalni" ==== .

Przeszło milionowi już sympatycy filmów dokumentalnych mogą liczyć na kolejne premiery cyklu "Oglądaj z Andrzejem Fidykiem" ==== . Na początek będą to "Bliźniaczki w jednym ciele" reż. Rachael Pihlaja (6 marca, 22.30) o słynnych siostrach syjamskich urodzonych w 1990 r. w USA. Na wiosnę Jedynka pokaże też m.in. "Obietnicę dzieciństwa" Ryszarda Kaczyńskiego i Piotra Morawskiego o nieodpowiedzialnej adopcji dzieci oraz "Krystynę" - wspomnienie o Krystynie Bochenek, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Wielbiciele filmów przyrodniczych nadal będą mogli oglądać od poniedziałku do piątku "Naturę w Jedynce" (godz. 12.45), a w niedziele "BBC w Jedynce" (godz. 14.00).

Premierowe przedstawienia teatralne w wiosennej ofercie Jedynki to "Miłość na Krymie" ==== Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego (wersję telewizyjną wyreżyserował Jan Englert) z Janem Fryczem, Małgorzatą Kożuchowską, Jolantą Fraszyńską, Anną Seniuk i Januszem Gajosem (24 marca, godz. 20.20) oraz "Skutki uboczne" ==== Petera Zelenki w reżyserii Leszka Dawida (twórca m.in. słynnego filmu "Jesteś Bogiem") z Krzysztofem Stroińskim i Anną Radwan (14 kwietnia, godz. 20.20).

W TVP1 nie zabraknie również najlepszej publicystyki, najgorętszych interwencji i najszybszych informacji. Jak zwykle w czwartki wieczorem, o godz. 21.30, ludzkie problemy rozwiązywać będzie Elżbieta Jaworowicz w "Sprawie dla reportera" ==== , w wieczory wtorkowe Tomasz Sekielski poruszać będzie kontrowersyjne tematy w "Po prostu" ==== , a codziennie od poniedziałku do piątku o 18.30 Agata Młynarska zaprosi na coraz popularniejszy "Świat się kręci" ==== .

Jedynka będzie też oczywiście relacjonować największe wydarzenia tej wiosny: kanonizację Jana Pawła II, 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, 15. rocznicę wejścia Polski do NATO, 25. rocznicę wyborów 4 czerwca. W kwietniu zaplanowano emisje filmów dokumentalnych przypominających sylwetki papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII, m.in.: "Papieskie Okno. Franciszkańska 3" - zapis spotkań Jana Pawła II z młodzieżą, "Historię jednego pocisku" - nieznane fakty dotyczące próby zamachu na Jana Pawła II przez Ali Agcę, czy "Jan XXIII" - historia papieża, który zmienił oblicze Kościoła. Od końca marca, aż do dnia kanonizacji, codziennie przed "Teleexpressem", TVP1 przypominać będzie ludzi i miejsca związane z Janem Pawłem II, uwiecznione na zdjęciach osobistego papieskiego fotografa Arturo Mari.

Razem z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju TVP1 przygotowuje programy związane z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej m.in.: "Wielki Test o Europie" ==== , miniserial "To tylko Europa"[/b], [b]"U-rodzinki" ==== - rodzinne widowisko telewizyjne skierowane do trzech pokoleń Polaków (dzieci, rodzice, dziadkowie), prezentujące zmiany jakie nastąpiły w naszym kraju, a także duży europejski koncert "Tu bije serce Europy!" z udziałem znanych polskich i zagranicznych artystów, wykonujących europejskie przeboje.

Na wiosnę, na antenę powróci, zbierająca wielomilionową widownię Liga Mistrzów ==== z najważniejszymi, bo decydującymi, meczami.

Tradycyjnie widzów Jedynki bawić będzie Robert Janowski w "Jakiej to melodii?" ==== (od poniedziałku do piątku, o 17.25 oraz w niedzielę o 18.25). Na wyborne dania zaproszą Karol Okrasa ( "Okrasa łamie przepisy" ==== , sobota 13.00) i Robert Sowa ( "Przepis dnia" ==== , od poniedziałku do piątku o 19.20).

Dla widzów spędzających poranki w domu TVP1 proponuje programy edukacyjno-poradnikowe m.in.: "Co czytać?" ==== (wtorek, 9.05) - prof. Bogusław Bednarek pomoże wybrać ciekawe książki, zaś osiągnięcia naukowców z Polskiej Akademii Nauk zostaną przedstawione w "Niespokojnych umysłach" ==== (czwartek, 8.25).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×