Wiosenna ramówka TVP2! [ZDJĘCIA]

Aż dwa nowe własne seriale i rewelacyjny serial BBC "Sherlock", teatralna ,"(A)pollonia" Warlikowskiego i nowy teleturniej, 4. edycja "Voice of Poland", "Autor widmo" Polańskiego i oscarowy "Artysta" oraz wybitne filmy dokumentalne tłumaczące współczesny świat - to tylko niektóre z hitów wiosennej ramówki TVP2.

Multimedia

Pierwsze nowości ramówkowe pojawią się jeszcze w lutym. W środę, 12 lutego o godz. 21.45 TVP2 pokaże pierwszy odcinek nowego serialu zatytułowanego "Na sygnale" ==== (kolejny odcinek w czwartek, 13 lutego o godz. 21.05). Akcja serialu opowiadającego o pracy ekipy karetki pogotowia rozgrywa się w uniwersum innej popularnej serii TVP2 - "Na dobre i na złe". Od 6 marca "Na sygnale" pokazywany będzie tylko w czwartki, po dwa odcinki, od godz. 20.40. W klimacie medycznym TVP2 pozostanie również w dalszej części czwartkowych wieczorów. Po zakończeniu emisji odcinków "Na sygnale", powróci jedyny w swoim rodzaju "Dr. House" ==== , w finałowym VIII sezonie (godz. 21.40). Na tym nie koniec serialowych nowości. Kolejną będzie "BarON24" ==== - serial zadebiutuje w piątek, 7 marca o godz. 20.40. Akcja osadzona została na stacji benzynowej o nazwie BarON24. Jej właściciela gra Tomasz Karolak, a partneruje mu, m.in. Izabela Kuna. W obsadzie znaleźli się również: Piotr Cyrwus, Wojciech Mecwaldowski, Cezary Kosiński, Iwona Bielska, Michał Meyer, Weronika Humaj.

CZYTAJ TAKŻE: WIOSENNA RAMÓWKA TVP1! [ZDJĘCIA]

W czwartek, 27 lutego o godz. 18.50 w TVP2 pojawi się nowy teleturniej "Tylko Ty!" ==== , oparty na licencji popularnego brytyjskiego show - "Pointless". Gospodarzami polskiej edycji będą Tomasz Kammel i Radosław Kotarski. "Tylko Ty!" na antenie Dwójki będzie można oglądać w każdy czwartek i piątek.

Tymczasem w sobotę, 1 marca o godz. 20.05 rusza kolejna, 4. już edycja muzycznego show "The Voice of Poland" ==== . Do Marii Sadowskiej, Marka Piekarczyka oraz Tomsona i Barona z Afromental, w roli trenerki dołączy Justyna Steczkowska. Program poprowadzi niezawodne trio, czyli Tomasz Kammel, Marika oraz Maciej Musiał.

Na antenę powróci również cotygodniowe widowisko kabaretowe na żywo - "Dzięki Bogu już weekend" ==== , a wraz z nim najlepsze polskie kabarety w roli gospodarzy kolejnych odcinków. W formule programu nastąpią zmiany, a na planie pojawi się "ekipa filmowa", której zadaniem będzie zrealizowanie dokumentu o samym show. Start już w piątek, 7 marca o godz. 21.45.

Kino to niezmiennie mocny punkt każdej nowej ramówki TVP2. Wiosną - w wielkim stylu -powróci niedzielne pasmo filmowe Dwójki. Pierwszy raz w TVP2 pokazany zostanie głośny serial BBC "Sherlock" ==== ze znakomitym Benedictem Cumberbatchem w tytułowej roli i doskonałym Martinem Freemanem wcielającym się w postać doktora Watsona. Pierwszy odcinek pierwszego z trzech sezonów "Sherlocka" wyemitowany zostanie 2 marca o godz. 21.10. Stałą filmową pozycją pozostaje oczywiście czwartkowy cykl "Kocham Kino" ==== , w którym prezentowane są najważniejsze dzieła światowej kinematografii ostatnich lat. Wiosną Dwójka zaprasza na premiery m.in. takich tytułów jak "Autor widmo" Romana Polańskiego czy oscarowy "Artysta" z brawurową rolą Jeana Dujardin. "Kocham kino" zawsze w czwartek o godz. 22.20. W dotychczasowym miejscu w ramówce pozostają takie filmowe pasma, jak środowe "Kino relaks" ==== o godz. 21.45 i sobotni cykl filmowy o godz. 22.10. W ofercie tego pierwszego m.in.: komedie romantyczne i obyczajowe, w tym "Niania w Nowym Jorku" z udziałem Scarlett Johansson czy "To skomplikowane" z Meryl Streep w roli głównej.

W soboty na widzów TVP2 czekają tymczasem silne emocje. Sobotni wieczór będzie stał pod znakiem mocnego kina, a w nim m.in.: "Green Zone" Paula Greengrassa, "Oszukana" Clinta Eastwooda i "Windykatorzy" z Judem Law.

Jedną z wizytówek Dwójki od dawna jest film dokumentalny. Wiosną widzowie TVP2 będą mogli zobaczyć premierowe emisje wyjątkowych produkcji, poruszających istotne, trudne, a czasem również kontrowersyjne tematy. W tym m.in.: dokument "Piękne i bestia" mówiący o walce z rakiem piersi, w reżyserii Lilianny Komorowskiej, mieszkającej w USA polskiej aktorki (4 marca o godz. 22.50 w cyklu "Świat bez fikcji" ==== ). Ponadto TVP2 pokaże "Iran: bomba za każdą cenę?" (3 marca o godz. 23.50 w cyklu "Czy świat oszalał" ==== ), a także "Saudyjska wiosna", "Gangsterskie Tokio" w ramach tego samego cyklu.

Do ważnych polskich premier, prezentowanych przez Dwójkę wiosną, należeć będzie także nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2014, film "Miłość" Filipa Dzierżawskiego. Dokument opowiada o historii i reaktywacji zespołu "Miłość" - jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat 90. Premiera w Dwójce 11 marca o godz. 22.50 we wtorkowym cyklu "Świat bez fikcji". W ofercie Dwójki nie zabraknie nowych odcinków najpopularniejszych seriali. Niezmiennie w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 20.40 widzowie Dwójki śledzić będą losy bohaterów serialu "M jak miłość" ==== a w środy od godz. 20.40 ciąg dalszy perypetii bohaterów "Na dobre i na złe" ==== .

Już 1 marca o godz. 8.00 widzów TVP2 przywita popularny magazyn "Pytanie na śniadanie" ==== . Codziennie, od poniedziałku do soboty, od godz. 8.00 do 10.30, na fanów magazynu czekają nowe cykle i nowe akcje. Psycholog Maria Rotkiel podpowie młodym matkom, jak dać dziecku miłość, nie zapominając jednocześnie o własnym szczęściu. Nowością będzie też kolejna akcja "Pytania…" - "Projekt Praca", w ramach którego pojawią się dwa cykle: "Praca dla mamy" oraz "Pytanie na śniadanie PLUS - zdobądź pracę i zacznij nowe życie po 50-ce". Inny premierowy cykl programu śniadaniowego TVP2 to "Miłosny coaching", realizowany z myślą o osobach poszukujących drugiej połówki.

Stałymi pozycjami Dwójki, choć wypełnionymi nowymi bieżącymi tematami, pozostają: poniedziałkowy "Tomasz Lis na żywo" ==== (godz. 21.45), środowy "Reporter polski" ==== (godz. 23.40), "Anna Dymna - spotkajmy się" ==== (raz w miesiącu, w czwartek o godz. 12.10) oraz "Sztuka życia" ==== prowadzona przez Mariolę Bojarską-Ferenc (soboty o godz. 11.10). Również w lutym ruszają premierowe odsłony cieszącego się niezmienną sympatią widzów teleturnieju "Jeden z dziesięciu" ==== , prowadzonego przez niezastąpionego Tadeusza Sznuka, nagrodzonego Telekamerą 2014 w kategorii osobowość telewizyjna. Program będzie można oglądać o godz. 18.50 od poniedziałku do środy (pierwszy, wiosenny odcinek już 25 lutego). Natomiast w każdą kolejną sobotę, od 1 marca o godz. 19.05 Dwójka emitować będzie teleturniej "Postaw na milion" ==== . Uczestników powita oczywiście Łukasz Nowicki. W każdą sobotę i niedzielę o godz. 14.00 widzowie TVP2 bawić się będą, śledząc rodzinne zmagania gości "Familiady" ==== , która ma już aż 20 lat. Gospodarzem programu pozostaje Karol Strasburger (pierwszy wiosenny odcinek 2 marca).

Wiosną na antenie Dwójki nie zabraknie ważnych wydarzeń artystyczno-kulturalnych. 10 marca TVP2 będzie na uroczystej gali wręczenia Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2014 w warszawskim Teatrze Polskim. Po raz trzeci też Dwójka relacjonować będzie rozdanie nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2014, które odbędzie się w kwietniu. Wiosną TVP2 pokaże głośny spektakl Krzysztofa Warlikowskiego "(A)pollonia", a także film Bartka Konopki "Nowa Warszawa", będący dopełnieniem trasy koncertowej Stanisławy Celińskiej. Oczywiście TVP2 to także znakomite koncerty najważniejszych muzycznych gwiazd, a wśród nich m.in.: Sade, Busy Signal czy Adam Bałdych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×