Wiosna Filmów 2016. Ostatni weekend festiwalu

Przed festiwalowiczami ostatnie trzy dni filmowego maratonu, który zapowiada się znakomicie. Na szczególną uwagę zasługuje film zamknięcia WIOSNY FILMÓW - „Fuocoammare. Ogień na morzu” (Fuocoammare) w reżyserii mistrza dokumentu społecznego - Gianfranco Rosiego, uhonorowany Złotym Niedźwiedziem oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Berlinale. Film będzie można zobaczyć na dwóch seansach, w sobotę i niedzielę.

Multimedia

Podczas rozpoczętego w ubiegły piątek Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, widzowie mieli szansę zobaczyć już kilkadziesiąt filmów, z których większość pokazywana była na polskich ekranach po raz pierwszy lub przed premierą kinową. W ostatnich dniach zobaczyć można było między innymi takie produkcje jak: ”Kosmos” czyli ostatni film Andrzeja Żuławskiego, „Mustang” (Mustang) nominowany do tegorocznego Oscara oraz Złotego Globu, a także zdobywcę Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” w 2016 r., i Złotego Globu 2016 obraz „Syn Szawła” (Saul fia).

CZYTAJ TAKŻE:

"Mustang". Utracona niewinność tureckich nastolatek [RECENZJA]
"Syn Szawła". Modlitwa za żywych [RECENZJA]

Ostatni weekend WIOSNY FILMÓW to między innymi filmy, które zdobyły uznanie publiczności podczas ostatnich festiwali filmowych. Warto więc wybrać się do kina i zobaczyć „Kwiat wiśni i czerwona fasola” (An) oklaskiwany przez widzów na MFF w Cork, Sao Paulo czy Melbourne. Wartymi uwagi są również czeski „Fair Play” (Fair Play) oraz „Fukushima moja miłość” (Gruesse aus Fukushima), niemiecki obraz, który zdobył 2. miejsce w Konkursie Publiczności na MFF w Berlinie 2016.

Festiwalowicze mają szansę zobaczyć jako pierwsi w Polsce laureatów tegorocznych Srebrnych Niedźwiedzi w Berlinie czyli filmy „Hedi” (Inhebek Hedi) oraz „Co przynosi przyszłość” (L'avenir). Na widzów czekają również pokazy filmów oscarowych takich jak „Pokój” (The room) oraz „Carol” (Carol), a także nominowany do tegorocznej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – duński dramat „Wojna” (Krigen), który określany jest przez krytykę mianem jednego z najbardziej inteligentnych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek nakręcono.

CZYTAJ TAKŻE:

"Pokój". Takiego pięknego syna urodziłam [RECENZJA]
"Carol". Bezpieczny i zachowawczy teatr dwóch aktorek [RECENZJA]

WIOSNA FILMÓW trwa do 24 kwietnia. Seanse odbywają się w warszawskich kinach PRAHA oraz APOLONIA. Bilety na każdy pokaz kosztują tylko 8 PLN.

Trzonem programu Festiwalu jest przegląd wybranych produkcji z najważniejszych festiwali na świecie m.in. w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian, Toronto czy Sundance. Program uzupełniony został także perełkami z mniejszych festiwali m.in. z Cottbus, Mannheim, Rzymu czy Salonik, a także filmami wskazanymi przez Europejską Akademię Filmową i Amerykańską Akademię Filmową.

CZYTAJ TAKŻE:

"Mając 17 lat". Licealna miłość [RECENZJA]
"Kosmos". Ostatni film Andrzeja Żuławskiego polską premierą na WIOŚNIE FILMÓW

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×