"Władca Pierścieni". Amazon za horrendalną kwotę kupił prawa do adaptacji powieści Tolkiena!

To już pewne! Amazon za horrendalną kwotę kupił prawa do adaptacji słynnego cyklu powieści fantasy J.R.R. Tolkiena. Co wiemy o serialu, który powstanie na kanwie "Władcy Pierścieni"? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Jakiś czas temu informowaliśmy o doniesieniach serwisu Variety dotyczących rozmów przedstawicieli Warner Bros ze spadkobiercami Tolkiena. W negocjacje z rodziną Tolkiena w sprawie kupna praw do adaptacji słynnego cyklu zaangażowany był szef Amazona - Joeff Bezos, któremu (jak twierdził serwis) bardzo zależało na tym projekcie.

Będzie serial na podstawie słynnej powieści Tolkiena? Netflix i Amazon walczą o prawa do emisji?Zobacz więcej

Jak się okazuje, rozmowy przebiegły pomyślnie, bo Amazon zamówił już oficjalnie serialowego "Władcę Pierścieni"! Serial powstaje dla platformy Amazon Prime Video, produkcja będzie składała się z kilku sezonów, w planach jest również spin-off. Według najnowszych informacji pierwszy sezon serialu będzie prequelem "Drużyny Pierścienia". Warto dodać, że Amazon na same prawa do ekranizacji wydał niebagatelną kwotę prawie 250 mln dolarów.

"Władca Pierścieni" jest fenomenem kulturowym, który poprzez literaturę i duży ekran poruszył wyobraźnię pokoleń fanów. Jesteśmy zaszczyceni, że współpracujemy z Tolkien Estate, Trust, HarperCollins i New Line przy tym ekscytującym serialu i z radością zabierzemy fanów Władcy Pierścieni na nową, epicką podróż - powiedział Sharon Tal Yguado z Amazon Studios.

Źródło: Associated Press, x-news

Najważniejsze informacje o serialu Netflixa! Sprawdź, co wiadomo o historii Geralta!Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×