"Władca Pierścieni". Pierwszy sezon ma mieć aż 20 odcinków! Kiedy początek zdjęć do serialu?

1. sezon "Władcy Pierścieni" będzie miał aż 20 odcinków? Tak zapowiada Tom Shippey, który jest konsultantem od twórczości Tolkiena w ekipie nowego serialu Amazona. Liczba ta robi wrażenie, bo tylu odcinków nie miał żaden sezon Gry o tron".

Multimedia

Po ogłoszeniu nazwisk osób, które wejdą w skład zespołu kreatywnego serialowego "Władcy Pierścieni", strona tolkiengesellschaft.de przeprowadziła wywiad z Tomem Shippey'em, który został konsultantem produkcji od twórczości Tolkiena. Z rozmowy z nim dowiadujemy się, że Amazon ma stosunkowo wolną rękę, jeśli chodzi o przedstawienie świata i wydarzeń w serialu, bo na temat Drugiej Ery wiadomo niewiele. Serwis musi jednak zachować kształt tego okresu, który został nakreślony przez pisarza.

Nowe seriale fantasy. Poznaj 12 potencjalnych hitów w klimacie "Gry o tron"! Zobacz więcej

Tom Shippey w rozmowie z Deutsche Tolkien ujawnił również, że nie sądzi, aby produkcja mogła rozpocząć się jeszcze tym roku. Shippey przyznał, że wciąż jest wiele do zrobienia: -wystarczy pomyśleć o kostiumach, broni, miejscach itp. Z wywiadu z konsultantem dowiadujemy się też, że pierwszy sezon serialowego "Władcy Pierścieni" może liczyć nawet 20 odcinków!

Dokładne lokalizacje nie są jeszcze znane, ale może ich być kilka. Kręcenie nie odbywa się chronologicznie, ale zawsze starasz się nakręcić wszystkie sceny rozgrywające się w jednym miejscu, żeby nie musieć już do niego wracać. Ale to oznacza, że wszystko musi być jasne od początku. Musisz znać zakończenie. Pierwszy sezon ma liczyć 20 odcinków, wiec zanim nie zdecydują, jakie będzie zakończenie, nie mogą zacząć filmować – tłumaczył konsultant w rozmowie z Deutsche Tolkien.

Drugi sezon w rękach Toma Hardy'ego! Aktor nie ma czasu dla serialu?Zobacz więcej

Pierwszy sezon serialowego "Władcy Pierścieni" będzie rozgrywać się w czasach Drugiej Ery Śródziemia. Reżyserem pierwszych dwóch odcinków został specjalista od kina gatunkowego - Juan Antonio Bayona. Serialowy "Władca Pierścieni" ma być największą superprodukcją w historii. Jak spekuluje The Hollywood Reporter produkcja zaplanowana została wstępnie na 5. sezonów. 1. sezon w bibliotece Amazona pojawi się nie wcześniej niż w 2021 roku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×