"Władca Pierścieni". Produkcja Amazona ma być najdroższym serialem w historii! Przebił nawet "Grę o tron"! Ile będzie kosztował pierwszy sezon?

Trwają prace nad serialem rozgrywającym się w świecie znanym z trylogii zarówno książkowej, jak i filmowej "Władca Pierścieni". Co jakiś czas pojawiają się nowe informacje dotyczące produkcji. Ostatnio okazało się, że serial będzie najdroższym w historii! Ile będzie kosztował pierwszy sezon?

Multimedia

"Władca Pierścieni" najdroższym serialem wszechczasów

Trwają obecnie prace nad serialem Amazona, który będzie rozgrywał się w świecie znanym z "Władcy Pierścieni". Jak wynika z informacji opublikowanych przez Reuters, produkcja ma być najdroższym serialem wszechczasów. Doniesienia te zostały oparte na słowach Stuarta Nasha, ministra rozwoju i turystyki Nowej Zelandii, który poruszył tę kwestię przy okazji ogłoszenia dodatkowego grantu, jaki serial otrzyma od rządu właśnie Nowej Zelandii. Dofinansowanie będzie wynosić 25% kosztów produkcji 1. sezonu. Jego produkcja będzie kosztować około 650 mln dolarów nowozelandzkich, stanowiących równowartość 465 mln dolarów amerykańskich.

Robert Aramayo zagrał najważniejszą postać w serialu Netfliksa. Fani "Gry o tron" bardzo dobrze go znają!Zobacz więcej

Żaden z dotychczas powstałych seriali nie miał tak wysokiego budżetu. Nawet "Gra o tron", której pierwsze odcinki kosztowały około 6 milionów dolarów każdy. Koszty te wzrastały z każdym kolejnym sezonem i ostatecznie jeden odcinek serialu kosztował średnio 10 milionów dolarów. Powstający serial będzie również droższy od całej filmowej trylogii "Władca Pierścieni", której produkcja pochłonęła 281 mln dolarów.

"Władca Pierścieni" - fabuła serialu

Akcja serialu ma rozgrywać się w Drugiej Erze Śródziemia, czyli na kilka tysięcy lat przed wydarzeniami, które oglądaliśmy w "Hobbicie" i filmowej adaptacji "Władcy Pierścieni". Światem w tym czasie niepodzielnie rządził Sauron, wtedy również powstały słynne Pierścienie Władzy.

Zdjęcia do jednego odcinka serialu trwały trzy miesiące! Na jakim etapie są prace?Zobacz więcej

Twórcy serialu poinformowali także, że w produkcji zobaczymy zarówno znanych bohaterów, jak i zupełnie nowe postaci. Akcja rozgrywać się będzie na terenie wyspiarskiego królestwa Númenoru, najciemniejszych głębinach Gór Mglistych oraz majestatycznych lasach Lindonu.

Nie jest na razie znana data przewidywanej premiery serialu "Władca Pierścieni".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×