Włodzimierz Szaranowicz odchodzi z TVP i kończy karierę w telewizji! Przyczyną problemy zdrowotne!

Włodzimierz Szaranowicz odchodzi z TVP i kończy karierę w telewizji! O swojej decyzji poinformował w rozmowie z Jerzym Chronikiem opublikowanej w serwisie Sport.tvp.pl. Przyczyną jest zły stan zdrowia dziennikarza.

Multimedia

Włodzimierz Szaranowicz postanowił zakończyć swoją karierę w telewizji. W rozmowie z Jerzym Chronikiem w serwisie Sport.tvp.pl ogłosił, że żegna się z telewizją i zawodem. Przyczyną jest pogarszający się stan zdrowia dziennikarza.

Janikowski i Jackiewicz rozprawiają się z filmowymi kitami!Zobacz więcej

Związany z Telewizją Polską od 1977 roku Szaranowicz przyznał, że "ostatnio dziwnie się czuje". Zaznaczył przy tym, że nie do końca zna źródła swojej choroby, ale podejrzewa, że jest to przypadłość genetyczna. - Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim, które mnie regenerowało, tylko z tym życiem dyrektorskim. Nie mogę powiedzieć, że to były złe lata dla mnie, ale inne, wymagające innych predyspozycji - wyjaśnił dziennikarz. Dodał także:

Po ostatnim moim występie w studiu kilka osób zwróciło uwagę, że owszem, byli ciekawi moich uwag i tu się nie zawiedli, natomiast później byli zdziwieni tym, że jak już powiedziałem sentencje i puentę, to wyglądało to tak jakbym po prostu zakończył udział w programie. Aż do kolejnego wywołania przez prowadzącego. U mnie to wynika z choroby, a u ciebie może wynikać z mniejszego przygotowania do występów publicznych.

Szaranowicz zaznaczył, że jego decyzja o odejściu z pracy dziennikarza telewizyjnego jest przemyślana i wieloetapowa. - W telewizji tak długo żyjesz, dopóki się w niej pokazujesz. Schodzisz z ekranu i kończy się twoja kariera. Odchodzenie powinno być takie, jak w moim przypadku. Stopniowe i logiczne. Dla tych, którzy są nagle odstawieni, to jest szok. To jest jak uzależnienie od narkotyków - ocenił.

Kultowy program powraca w nowej odsłonie! Zastąpi "Sanatorium miłości"!Zobacz więcej

W swojej karierze, jako jedyny polski dziennikarz sportowy, Włodzimierz Szaranowicz był dziewiętnaście razy akredytowany na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie. Już w lutym 2018 r. na koniec transmisji drużynowego konkursu skoków narciarskich podczas ZIO 2018 w Pjongczangu Szaranowicz zapowiedział, że to jego ostatnie zimowe igrzyska w roli dziennikarza. 21 marca 2019 r. skończył 70 lat.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×