"Wojenne dziewczyny 5". Karolina Rzepa w obsadzie serialu! Marysia będzie zmuszona wyjechać? Co wydarzy się w nowych odcinkach?

Wielkimi krokami, w końcu, nadchodzi od dawna oczekiwany 5. sezon serialu "Wojenne dziewczyny"! Nowe odcinki to duże zmiany w życiu głównych bohaterek! W obsadzie produkcji pojawiła się Karolina Rzepa, która będzie wcielać się w jedną z głównych postaci nowego sezonu.

Multimedia

Karolina Rzepa w obsadzie serialu! Marysia będzie zmuszona wyjechać? Co wydarzy się w nowych odcinkach?

Akcja sezonu 5. sezonu "Wojennych dziewczyn" rozgrywa się wiosną i latem roku 1943. Sytuacja na frontach zmieniła się. Armia niemiecka doświadcza pierwszych klęsk. Jednocześnie na terenach okupowanych wzmaga się terror.

W pałacu w Złoczewicach powstaje lazaret dla przywożonych z frontu wschodniego ciężko rannych. Pierwszym pacjentem jest as Luftwaffe Major von Calstein. Z inicjatywy Meiera, na terenie pałacu ma zostać nakręcony film propagandowy o niemieckim lotniku. Tymczasem dziewczyny planują na ulicach Warszawy akcję propagandową, polegającą na podłączeniu się do jednej z niemieckich „szczekaczek” i nadaniu polskiej audycji.

Michał Czernecki pochwalił się żoną i synem na najnowszej premierze filmowejZobacz więcej

W Złoczewicach ukrywa się zbiegły z getta żyd Chaim z rodziną. W niewielkim warsztacie produkuje broń dla małego sabotażu. Los Żydów w ogarniętym powstaniem getcie nie daje mu spokoju. Postanawia pomóc. Dowództwo informuje dziewczyny o tym, że z Anglii zostanie przerzucony skoczek – cichociemny – kapitan Joe. Zadaniem dziewczyn jest jego przejęcie. Podczas zrzutu skoczek zostaje ciężko ranny. Ponieważ życie kapitana jest zagrożone, dziewczyny decydują się przewieźć go do lazaretu w pałacu w Złoczewicach. Kapitan Joe szybko dochodzi do zdrowia.

Zyga, będąc częstym gościem na terenie pałacu w Złoczewicach zakochuje się Karolinie – Nitce. Wydaje się, że związek prostego chłopaka z Woli i hrabianki nie ma szans. Dodatkową komplikacją jest zjawienie się w Złoczewicach Jerzego Odrowąża - zubożałego właściciela ziemskiego i dawnego adoratora Nitki. Komplikacje pojawiają się również w związku boksera Sońki i Ewy. Awanturniczy charakter Sońki sprawia, że nie jest w stanie utrzymać najprostszej nawet pracy. Co więcej po aresztowaniu matki zmuszony jest sam opiekować się małoletnim bratem.

Po wyjeździe Marysi, jej miejsce w zespole dziewczyn w naturalny sposób zajmuje Kapitan Joe, czyli Magda. W bohaterkę wciela się Karolina Rzepa.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Kobieta wyzwolona (gość)

  Eliminuje się najlepsze postaci z serialu. A włażą mało lubiani. Tak się dzieje, żeby była klapa. Najpierw Mazurek teraz Pisula, najbardziej lubiana postać w filmie. Nie oglądam.

  03.09.2022 20:40
 • Bb (gość)

  Czyli zrezygnowali najpierw z Marty Mazurek, teraz nie będzie Oli Pisuli za to zostaje beznadziejna Vaneska, no brawo, brawo i świetny strzał w kolano, ja dziękuję i odpadam.

  31.08.2022 21:53
 • KS (gość)

  Wisło, jak ja ci zazdroszczę tej Czajki - Odra". Baner na Żaglach 2022 w Szczecinie obrażał PiS? Wkracza policja

  21.08.2022 17:05
 • Mmmm (gość)

  Aha czyli nie będzie Aleksandry Pisuli.. bardzo przykro, aż odechciało mi się oglądać, ona była główną bohaterką i grała świetnie

  19.08.2022 17:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×