"Wojenne dziewczyny". Kiedy emisja nowego serialu historycznego TVP1? [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Wojenne dziewczyny" (pierwotna nazwa "Morowe panny") to nowy serial historyczny, który już wiosną 2017 zadebiutuje na antenie TVP1. Sprawdź, kiedy będzie można go oglądać!

Multimedia

Serial "Wojenne dziewczyny" powstawał pierwotnie pod nazwą "Morowe panny" i przez wielu nazywany jest damską wersją "Czasu honoru". Zobaczymy w nim losy trzech kobiet żyjących w czasach niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej.

CZYTAJ TAKŻE:

Marta Mazurek o swojej bohaterce: Jest skupiona na pomocy innym i trochę naiwna [WIDEO]Zobacz więcej

Vanessa Aleksander o swojej bohaterce: Jej moralność pozostawia wiele do życzenia [ZDJĘCIA+WIDEO]Zobacz więcej

Główne bohaterki to Marysia - córka bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi, Irka - wywodząca się z polskiej intelgencji, i Ewka, której moralność pozostawia wiele do życzenia. Wcielają się w nie odpowiednio: Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander.

Premiera "Wojennych dziewczyn" w TVP1 zapowiedziana jest na 5 marca 2017 roku. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, odcinki będą emitowane raz w tygodniu - w niedzielne wieczory o godz. 20:25. Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, a scenariusz napisał Marek Kreutz. Zdjęcia powstawały w Lublinie, Warszawie i Piasecznie, a na ekranie zobaczymy także m.in. Józefa Pawłowskiego, Michała Czerneckiego i Danutę Stenkę.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Asia S. (gość)

    Myślę, że wątek zakazanej miłości miał wielowymiarowy potencjał, a scenarzyści mają taką wyobraźnię, że to nie byłby problem, aby to kontynuować. Zresztą inspirację można zaczerpnąć z historii : była taka popularna przedwojenna aktorka Ina Benita, która zakochała się ze wzajemnością w austriackim oficerze Wehrmachtu. Dopatrzono się w jej pochodzeniu domieszki żydowskiej krwi i wylądowała na Pawiaku. Oficera wysłano na Front wschodni i już się nie spotkali. Ina zginęła tragicznie, oficer nie wiadomo. Smutna i kontrowersyjna historia, ale na wyobraźnię działa. Pozdrawiam i miłego oglądania dalszych odcinków Wojennych Dziewczyn :)

    27.04.2017 17:11
  • Ewek (gość)

    ja też żałuje,że umarł Franz, bardzo sympatyczny i przystojny. Myśle,że scenarzysci nie bardzo wiedzieli jak dalej ciągnąć ten wątek.

    27.04.2017 15:04
  • Asia S. (gość)

    Najbardziej wiarygodna jest Ewka, a największe zaufanie wzbudza Witek. Scenarzyści strzelili sobie w kolano tak szybko kończąc wątek Franza. Pewnie nie sądzili, że ten motyw tak zaintryguje oglądających, że na stronach portali społecznościowych poświęconych serialowi aktor, który go zagrał (w sumie tylko w dwóch odcinkach) będzie zbierał najwięcej lajków ;) No i Jurka też szkoda...

    24.04.2017 19:08
  • anulka (gość)

    Serial mnie wciągnął i jest ciekawy.Mam nadzieję,że zrobią 2 sezon,pozdrawiam.

    24.04.2017 16:36
  • inna (gość)

    Najbardziej krytykują serial ci . którzy nie potrafią napisać dwóch zdań bezbłędnie, Ciekawa jestem jaką produkcję oni by stworzyli ? A tak naprawdę to ciekawy serial , który ogląda się z zainteresowaniem .

    21.04.2017 15:58
  • kura (gość)

    Wiele bym dała aby zagrać w tym serialu;) super!!!

    20.04.2017 14:40
  • Arek (gość)

    Może czas honoru to to nie jest ale obejrzeć się da słabe dialogi jak dla mnie

    17.04.2017 23:22
  • Eustachy (gość)

    Serial ma na 99% 13 odcinków ;) Również uważam że jest bardzo ciekawy, o wiele lepszy niż Belle Epoque [czy jak to tam się pisze]. Brawo TVP

    15.04.2017 14:19
  • jaga (gość)

    Ile jest odcinków tego serialu ? Bardzo mi się podoba sam serial , jak igrające dziewczyny . Może ktoś wie ?

    09.04.2017 21:34
  • warszawianka (gość)

    Bardzo dobry serial . Świetnie grają młode aktorki , pani Stenka też . Nie mogę doczekać się następnego odcinka . Odcinki powinny być co najmniej godzinne .

    09.04.2017 21:27
  • haha (gość)

    Niby to nikt nie ogląda TVP, a tu tyle komentarzy o serialu ;p

    09.04.2017 20:12
  • Cichy (gość)

    Tragedia!!! Obsada ....niedouczeni aktorzy Fabula....lektura klas 1-4. To jakas masakra jest. Pfffff.... wstyd...

    09.04.2017 18:08
  • Henryk (gość)

    Nie przepadam specjalnie za serialami, ale ten serial zwrócił na mnie uwagę - jest dobry, ciekawy, wciągający.... Takie dzisiejsze przygody Kapitana Klossa...

    03.04.2017 15:55
  • @Sara (gość)

    Naprawde uwielbiam ten serial!!! Ciekawe jestem ile odcinkow bedzie. Nie moge powiedziec ktora z dziewczyn lubie najbardziej bo wszystkie graja swietnie!

    02.04.2017 22:52
  • alinka (gość)

    świetne młode aktorki , właśnie swieże twarze dość tych kożuchowskich,soch(ostatnia brzydota)itd. bardzo dobrze sobie radzą z rolami. a wogóle całkiem fajny film na koniec tygodnia ,spać i do roboty. nie podoba się przełącz kanał. papa

    02.04.2017 22:06
  • ceresa prusak (gość)

    fajny kryminal ciagle narzekacie ludzie. to nie oglądajcie i tyle w temacie no.

    02.04.2017 21:54
  • thomas (gość)

    okropny badziew po co wydawac kase na takie bezsensowne produkcje ai grane fatalnie

    02.04.2017 21:19
  • Milka (gość)

    do Ninoszka i wszystkich ciekawych:

    Aktor, który gra Franza nazywa się Vincenz Wagner.

    28.03.2017 17:39
  • Ninoczka (gość)

    Jak się nazywa aktor, który gra Franza?

    26.03.2017 21:27
  • SS (gość)

    Dlaczego umarł Franz:((((( On jest taki przystojny