"Wojenne dziewczyny". Nie żyje Tadeusz Bradecki. Wybitny aktor i dyrektor artystyczny Teatru Śląskiego w Katowicach miał 67 lat

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach przekazał smutną informację o śmierci Tadeusza Bradeckiego. Aktor i reżyser teatralny miał 67 lat. W jakich produkcjach mogliśmy go oglądać?

Multimedia

Tadeusz Bradecki 2.01.1955 - 24.01.2022

Tadeusz Bradecki urodził się 2 stycznia 1955 roku w Zabrzu. Był absolwentem dwóch wydziałów: aktorskiego i reżyserii dramatu krakowskiej PWST. Niemal od początku swojej kariery związany był ze Starym Teatrem w Krakowie. Od roku 2003 współpracował jako reżyser z Teatrem Narodowym w Warszawie. W latach 2007-2013 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru Śląskiego im. Wyspiańskiego w Katowicach. W 2013 roku otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Teresa Lipowska wspomina Barbarę Krafftównę i wbija szpilę aktorkom młodego pokoleniaZobacz więcej

To właśnie zespół Teatru Śląskiego w Katowicach przekazał informację o jego śmierci.

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tadeusza Bradeckiego, który w naszym teatrze od 2007 do 2013 r. pełnił funkcję dyrektora artystycznego. To za jego dyrekcji i z jego inicjatywy w Teatrze Śląskim m.in. gościnnie prezentowano spektakle z prestiżowych europejskich scen (projekt Europejska Witryna Teatralna), a zespół z Katowic prezentował swoje tytuły przed publicznością m.in. Hiszpanii, Francji i Węgier - przekazał zespół Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego.

Tadeusz Bradecki - gdzie zagrał?

Tadeusz Bradecki zagrał w wielu popularnych filmach i serialach. Wystąpił m.in. w filmach "Amator" i "Bez końca" Krzysztofa Kieślowskiego. W jego filmografii znajdziemy także występy telewizyjne. Profesor Wojtowicz z serialu "Wojenne dziewczyny", Tadeusz Wolski z "Czasu Honoru" czy Rokicki z serialu "Glina" to tylko niektóre z nich.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×