"Wojenne dziewczyny" odcinek 24. Witek i Andrzej trafią do Auschwitz? Nieudana akcja Ewki! [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]

Przed nami kolejna odsłona serialu "Wojenne dziewczyny"! Losy Witka są coraz bardziej niepewne i wszystko wskazuje na to, że może trafić do Auschwitz! Zobaczcie, co wydarzy się w 24. odcinku serialu "Wojenne dziewczyny".

Multimedia

"Wojenne dziewczyny" odcinek 24. w niedzielę, 27.05.2018 o godz. 20:10 w TVP1! - sprawdź program tv

W magazynie mydlarni Alfa (Maciej Robakiewicz) przydziela zadania członkom organizacji w akcji konfiskaty dla polskiego podziemia pieniędzy z kasyna. Udział biorą także znajomi Ewki (Vanessa Aleksander) sprzed wojny. Nocą Ewka udaje się do kasyna i zasiada do gry.

Po zamknięciu lokalu przez kierownika sali, akcja dowodzona przez Kamila (Józef Pawłowski) przebiega sprawnie. Obstawiający budynek na zewnątrz Stefan (Tomasz Włosok), zauważa w pobliżu lokalu Brennera siedzącego w limuzynie, lecz nie informuje o tym nikogo. Zdobyta w kasynie broń i worki z pieniędzmi trafiają do furgonetki Lesia. Gdy pojazd opuszcza podwórze, drogę zajeżdża ciężarówka z zamaskowanymi cywilami Brennera (This Maag).

Witek skatowany przez Niemców! Ewka, Irka i Marysia obrabują kasyno? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Sprawnie przejmują worki z pieniędzmi i odjeżdżają. Po nieudanej akcji, zdesperowana Ewka udaje się do gabinetu Dreslera (Adam Venhaus), próbując go uwieść. Wpada tam zazdrosna Lewczyńska (Emilia Komarnicka), udaremniając zamiar dziewczyny. Przekonuje też kochanka, by umieścić Witka (Michał Czernecki) i Andrzeja (Sebastian Jasnoch) w transporcie do Auschwitz.

Marysia (Aleksandra Pisula), jako przedstawicielka firmy zaopatrującej kuchnie ludowe, na zlecenie Leokadii (Magdalena Czerwińska), udaje się na teren getta. Ma dostarczyć Milenie czyste blankiety do fałszywych dokumentów. W umówionej kawiarni rozpoznaje w Milenie przyjaciółkę z konserwatorium. Okazuje się, że kobieta jest w ciąży. Marysia wywozi ją z getta w beczce z odpadami i lokuje w mieszkaniu Wójtowicza. Stefan szantażuje Brennera, że ujawni prawdę o skradzionych pieniądzach z kasyna. Wystraszony Niemiec obiecuje wypuścić Witka, jeśli ten podpisze volkslistę.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×