"Wojenne dziewczyny" odcinek 27. Ewka zostaje łączniczką, a Marysia ma wyjechać do Lwowa. Co z Irką? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Przed nami pierwszy odcinek 3. sezonu "Wojennych dziewczyn". Marysia, Ewa i Irka wciąż prężnie działają w organizacji i wysadzają drukarnię. Później dziewczyny otrzymują nowe zadania. Jak poradzą sobie z wykonaniem misji? Sprawdź, co wydarzy się z 27. odcinku serialu "Wojenne dziewczyny"!

Multimedia

"Wojenne dziewczyny" odcinek 27. w niedzielę, 8.09.2019 o godz. 20:15 w TVP1! - sprawdź program tv

Trwa trzeci rok wojny. Dziewczyny nadal działają w organizacji. Kolejną spektakularną akcją w ich wykonaniu jest wysadzenie drukarni Nowego Kuriera Warszawskiego - gadzinówki wydawanej przez Niemców. Margarethe (Katrin Buhring) bardzo interesuje się tą akcją, jest przekonana, że brała w niej udział Marysia (Aleksandra Pisula) i jej towarzyszki. Mimo wyraźnego zakazu Schneidera (Peter Wolf) prowadzi w tej sprawie śledztwo wraz z gestapo.

Ogromne emocje w nowym sezonie! Co czeka Irkę, Ewkę i Marysię?Zobacz więcej

Margarethe wydaje rozkaz likwidacji agentów niemieckich na wschodzie, po przechwyceniu listy z ich nazwiskami przez aliantów. Tymczasem brytyjski wywiad przechwytuje informację od jednego z nich - Aloszy. Twierdzi, że jako jedyny ocalał i chce skontaktować się z brytyjskim wywiadem. Kamilowi (Józef Pawłowski) udaje się rozszyfrować datę i miejsce spotkania - to Lublin. Prosi o pozwolenie powrotu do Polski i nawiązanie z Aloszą kontaktu.

Ewa (Vanessa Aleksander) i Marysia otrzymują nowe zadania. Marysia, jako niemiecka hrabina ma wyjechać do Lwowa i pozyskać szczepionki na tyfus, które mają zostać przerzucone do getta. Ewka zostaje specjalną łączniczką pomiędzy dowództwem a batyskafem, czyli tajną radiostacją. Tylko Irka (Marta Mazurek) na swoje musi zaczekać. Za to na karcelaku wraz z matką spotyka dawną służąca rodziny - Bronię (Magdalena Smalara). Przypadkowe spotkanie okazuje się wspólnym interesem. Kobiety otwierają na Woli jadłodajnię.

Marcin Korcz zagra czarny charakter! Leon rozdzieli Ewkę i Witka? Zobacz więcej

Podczas spotkania w lokalu konspiracyjnym, gdzie dziewczyny odbierają awans i gratulacje od Alfy (Maciej Robakiewicz) i Leokadii (Magdalena Czerwińska), dochodzi do kotła. To Margarethe z oddziałem gestapo, której udało się uzyskać informacje o czasie i miejscu spotkania. Konspiratorom udaje się uciec, ale nie bez strat - podczas wymiany ognia ginie Alfa. Schneider, który obwinia Margarethe o stratę listy agentów, postanawia pozbyć się niewygodnej podwładnej. Kiedy dowiaduje się, że jeden z nich - Alosza - żyje, że mimo zakazu współdziałała z gestapo, doprowadza do jej odesłania z Warszawy. Na miejsce Margarethe pojawia się nowy oficer abwery Wolfgang (Matthias Gall).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Gość (gość)

  No widzicie a dla mnie 1 odc to slabizna, nie było co oglądać...

  09.09.2019 09:49
 • fanka_Ewki (gość)

  też tak uważam, nie widziałam całego 27 odcinka,ale z tych fragmentów można wywnioskować, że serial trzyma poziom ; ciekawe o co chodziło Ewce z tą książką od Witka ? może miała nadzieję ,że podaruje jej pierścionek zaręczynowy , a ten jej książkę podarował , może odezwały się kompleksy Ewki, pomyślała ,że tym samym Witek daje jej do zrozumienia, że ma luki w wykształceniu ?, hmmm ; podoba mi się gra niemieckich aktorów,a ten nowy w miejsce Margaret ,to prawdziwy szkop ,brr

  09.09.2019 09:42
 • brat alibaby (gość)

  Gościu zamilcz serial znakomity

  08.09.2019 21:32
 • Gość (gość)

  W połowie zrezygnowałam z oglądania, slabizna bardzo...

  08.09.2019 20:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×