"Wojenne dziewczyny" odcinek 29. Marysia rozpoczyna akcję we Lwowie. Irka dostaje zadanie w Instytucie Żywienia [STRESZCZENIE ODCINKA]

W 29. odcinku serialu "Wojenne dziewczyny" Irka, która jako jedyna nie ma misji do wykonania, w końcu otrzyma zadanie. Kamil spotka się z Aloszą na cmentarzu. Kim jest szpieg? Sprawdź, co jeszcze wydarzy się w 29. odcinku "Wojennych dziewczyn"!

Multimedia

"Wojenne dziewczyny" odcinek 29. w niedzielę, 22.09.2019 o godz. 20:15 w TVP1! - sprawdź program tv

Marysia rozpoczyna swoją akcję we Lwowie. Zatrzymuje się w hotelu Grand, gdzie umawia się z wysokim rangą oficerem SS. Podczas kolacji z Niemcem lokalny oddział podziemia przeprowadza akcję, dzięki której Marysia uwiarygadnia swoją fałszywą tożsamość.

Marcin Korcz zagra czarny charakter! Leon rozdzieli Ewkę i Witka? Zobacz więcej

Irkę coraz bardziej męczy jej bezczynność. Jako jedyna z dziewczyn nie ma misji do wykonania. Dowództwo powierza jej zadanie w Instytucie Żywienia.

Kamil (Józef Pawłowski) spotyka się z Aloszą na cmentarzu. Tożsamość szpiega jest dla niego wielkim zaskoczeniem.

Robert Gonera dołączył do obsady! Co dalej z Ewką, Irką i Marysią? [CO SIĘ WYDARZY+DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • fanka_Ewki (gość)

  tak,chyba to prawda ,chociaż opisy odcinków różnią się np z tvp mamy taki sam opis odcinka 32 jak tutaj w telemagazynie : "Andrzej w szpitalu na terenie getta przekazuję Rosenbaunowi 511 szczepionek. Mężczyzna daje Andrzejowi listę osób, które ma zaszczepić. Informuje go o masowych zgonach z głodu. Przed kawiarnią Wolfgang wręcza Aloszy paszport z nowym zdjęciem i tożsamością. W zamian żąda wystawienia Brodzkiego. W laboratorium Hans przed wysoko postawionymi oficjelami prezentuje prototyp przetwornika obrazu. Leon nie zgadza się z nim, uważa że tak skonstruowana bomba, byłaby zbyt duża. Leon w swoim apartamencie przyłapuje Ewkę na przetrząsaniu jego biurka. Wyjawia kobiecie, że broń, którą robi dla Niemców, mają przejąć nasi. Przekazuje też dla dowództwa szyfr o Szczęsnym. Alosza w kawiarni zastawia pułapkę na Kamila" ; natomiast na onet.pl jest inny opis odcinka 32 : "Ciało Kamila zostało zabrane przez Niemców. Najbliżsi symbolicznie żegnają zmarłego na cmentarzu w Karczewie. Schneider obwinia Wolfganga za nieudaną akcję w kawiarni - mieli ująć Brodzkiego żywcem. Podczas spotkania w antykwariacie Kruk informuję Irkę, że podjęto decyzję o jej zawieszeniu w działalności konspiracyjnej. Jakiś czas później Leokadia donosi dziewczynie, że poręczyła za nią przed Krukiem i ma kontynuować misję w Instytucie Żywienia. Irka chce zanieść matce Kamila chleb z jadłodajni, ale tuż przed domem kobiety natyka się na zbiegowisko. Okazuje się, że Brodzka leży martwa na chodniku. Na polecenie Berlina pracownicy laboratorium zrywają kontakt ze wszystkimi z zewnątrz. Marysia nawiązuje współpracę z Celiną, której kuzyn pracuje u urszulanek w Nałęczowie. Kobiety wysyłają do sióstr synka Celiny, Zosię i kilka innych potrzebujących osób.

  01.10.2019 10:00
 • Gosc (gość)

  Kamil już się nie liczy, Kamila zabija.

  01.10.2019 01:18
 • Fanka_Ewki (gość)

  Polka bardziej gorliwa niż Niemiec (sprawa Zosi , uciekajacej Zydowki ) ; w tym odcinku bylo takie zawiązanie akcji , bo i Alosza i Leon są W podobnej sytuacji ,czy są uczciwi, czy też raczej zdradza ,wszystko się okaże ; ciekawe czy Kamil znał wcześniej Alosze ,są sygnały ,że chyba tak

  28.09.2019 14:56
 • Fanka_Ewki (gość)

  Gdzie jest Bronka ? Przecież to był jej pomysł z tą jadłodajnia

  22.09.2019 21:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×