"Wojenne dziewczyny" odcinek 55. Marysia nie może pogodzić się ze śmiercią Andrzeja. Obwinia się i jest gotowa się poddać [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Wojenne dziewczyny" odcinek 55. - streszczenie. Marysia obwinia się o śmierć Andrzeja. Jest zmęczona, zdruzgotana i gotowa by się poddać. Ewa stara się przekonać dowództwo by Marysia wyjechała do klasztoru. W końcu dziewczyna opuszcza Warszawę.

Multimedia

"Wojenne dziewczyny" odcinek 55. w niedzielę 18.09.2022, o godzinie 20:15 w TVP1!

Marysia rozpacza po śmierci Andrzeja. Nie może sobie darować, że namówiła go na wniesienie granatów do getta. Jest zdruzgotana i zmęczona tym, co ją otacza. Nie potrafi dłużej sprostać rzeczywistości i nadal działać w organizacji. Ewa uzyskuje zgodę dowództwa i udaje jej się namówić Marysię, aby ta wyjechała do klasztoru do siostry, gdzie doszłaby do siebie. Drogi dziewczyn się rozchodzą. Marysia opuszcza Warszawę.

Wiadomo, kogo powitają na świecie. Mają już wybrane imię!Zobacz więcej

Tymczasem w Złoczewicach sytuacja Chaima i jego rodziny robi się coraz trudniejsza. Tutejszy leśniczy i jednocześnie folksdojcz nabiera podejrzeń, że Węgierscy działają na szkodę Rzeszy. Jakby tego było mało, w majątku pojawia dawna miłość Nitki. Jerzy Odrowąż teraz wyraźnie bardziej zainteresowany panią domu próbuje jednocześnie namówić matkę Nitki na wspólne interesy. Po niefortunnym skoku Magda powoli wraca do zdrowia w kryjówce partyzantów. Cichociemna zaczyna zaprzyjaźniać się z Witkiem.

"Wojenne dziewczyny" - o czym jest serial?

Zobacz galerię

"Wojenne dziewczyny" to historia opowiedziana z perspektywy trzech młodych Polek, w trudnych latach hitlerowskiej okupacji. Marysia, Ewa i Irka to młode kobiety, na progu dorosłego życia, które muszą zmagać się z jednym z najgorszych okresów w historii kraju. Do tej pory żyjące normalnym, spokojnym życiem, postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i stanąć do walki ze złem, które niszczy ich kraj. Żeby tę walkę wygrać, muszą jednak się zmienić...

Komentarze

Skomentuj
  • Wiktoria Kublik (gość)

    Wiktoria Kublik 2022

    20.09.2022 13:55
  • bwodecki@wp.pl (gość)

    Kupiłem radio NR-620.Radio gra bardzo cicho.Głośno gra kiedy obraca się talent płyty winidurowe.

    18.09.2022 13:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×