"Wojenne dziewczyny" odcinek 8. Irka i matka Kamila zostają uwięzione! [ZDJĘCIA]

Sytuacja dziewczyn coraz bardziej się komplikuje. Nic nie idzie po ich myśli. Sprawdźcie, co się wydarzy w 8. odcinku serialu "Wojenne dziewczyny"!

Multimedia

"WOJENNE DZIEWCZYNY" ODCINEK 8. W NIEDZIELĘ, 23.04.2017, O GODZ. 20:25 W TVP1!

Witka (Michał Czernecki) niepokoi brak wieści od siostry (Marta Mazurek). Do spółdzielni, w której od niedawna pracuje Ewka (Vanessa Aleksander), wpadają gestapowcy. Alfons (Krzysztof Szczepaniak) w pośpiechu przekazuje Ewce broń, którą ona ukrywa pod spódnicą. Knyst (Paweł Ławrynowicz) wzywa Irkę, okazuje się, że przechwycił jej raport. Kiedy wychodzi na jaw, że kurier nie ma żadnych meldunków z Tomaszowa, Ewka i Witek jadą sprawdzić sytuację. Zawiadowca stacji wyznaje, że oddał list Knystowi.

Tomasz Włosok opowiada o swojej roli w serialu [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Marysia (Aleksandra Pisula) wsiada do czarnego samochodu, w którym czeka Kleim (Krzysztof Wach). Wypytuje o jej kontakty z Dietrichem (Krzysztof Franieczek). Nakazuje jej, by zdawała mu relacje ze wszystkich spotkań Dietricha. Marysię bacznie obserwuje Jurek (Kamil Szeptycki). W Tomaszowie Witek i Ewa spotykają się z Knystem. Porucznik informuje, że ich znajome wyjechały. Bierze Witolda na rozmowę do gabinetu.

Ewa zostaje na zewnątrz z ludźmi Knysta (Grywałd i Smutny). To od nich dowiaduje się, że Irka i Brodzka (Aleksandra Justa) zostały uwięzione. Dochodzi do strzelaniny, w wyniku której Knyst zostaje zastrzelony przez mieszkańca okolicznej wioski. Witek wraca z dziewczynami do domu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • historyczny (gość)

  Za każdym razem jak oglądam tego rodzaju filmy to zwracam uwagę na fakty historyczne i w 8 odcinku trochę mi się ta prawda nie zgadza 19 września 1939 roku była bitwa pod Tomaszowem ale Lubelskim pod Mazowieckim była 6 września 1939,

  25.04.2017 07:48
 • Jo (gość)

  Ten film to baja na dobranoc dla grzecznych dzieci....strasznie podkoloryzowany wręcz nieprawdziwy...

  23.04.2017 18:27
 • Wierna fanka (gość)

  Uwielbiam ten serial, a Ewce i Witkowi kibicowałam od samego początku. Piękna z nich para

  21.04.2017 22:31
 • Ewa Emilia Kaczmarek (gość)

  Nie twierdzę ,że film jest zły , ale scenariusz nierealny , a i tendencyjny i subiektywny. W tym czasie młode Polki były wywożone na roboty do Niemiec ,część z nich była w konspiracji , a Żydówki albo zabijano na ulicy, albo zamykano w getcie , albo wywożono do obozów i tam zabijano .Niemcy Żydów rozpoznawali na kilometr . No a tu jak na razie taka nie realna sytuacja .Aktorka grająca Żydówkę ma wygląd , który od razu wyklucza by ją zatrudnił Niemiec, a i przepraszał za nietaktowne zachowanie . Mam , lub miałam rodzinie kobiety , które wtedy miały ok. 14 lat , Polki , które całą wojnę pracowały w fabrykach niemieckich przy produkcji broni , wywiezione w łapankach . No a Getto, to przecież każdy wie jakie tam było piekło . A tu pokazana wydumana bajka ,a Niemcy w filmie bardzo dobrzy ludzie , no i ten wątek gdzie polska siatka podziemna współpracuje chyba z Niemcami , a i Polki świadczące usługi Niemcom .Bardzo to przerysowane .

  19.04.2017 09:59
 • gość (gość)

  Film bardzo dobry. Zeby chociaż nasze młode społeczeństwo zechciało go oglądać to by zobaczyli jakie wartości kiedyś były ważne a nie siedzenie godzinami przed telefonel lub laptopem

  19.04.2017 08:41
 • Ewa Emila Kaczmarek (gość)

  Z tego co oglądam to znowu , Polki to dziwki , albo głupie romantyczki szukające zabitej miłości - tępe kretynki Tylko oczywiście ,żydówka ,piękna , wykształcona , w bogatym ubranku lata po świecie i wszyscy ją kochają , nawet Niemcy bo taka muzycznie wykształcona I tak sobie lata z tymi skrzypkami przy tych swoich niedouczonych koleżankach - jedna dziwka z biedy- OCZYWIŚCIE POLKA , druga pierze z biedy .- TEŻ OCZYWIŚCIE POLKA tylko ona jedna .. prawa .. wykształcona - lata z tymi "skrzypakmi ".. i nikt jej nie rusza ..a WSZYSCY POLACY JĄ CHRONIĄ , potem i tak powie ,że ich nienawidzi ... I NIKT NIE NAPISAŁ - ŻE ZA ŻYCIE WIELU JĄ CHRONIĄ, BY MOGŁA TAM ROBIĆ ZA GWIAZDĘ .. LUDZIE - KTO ROBIŁ TEN FILM ? BO NIE KUMAM

  18.04.2017 13:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×