"Wojenne dziewczyny" sezon 3. Ogromne emocje w nowym sezonie! Co czeka Irkę, Ewkę i Marysię?

Ewka, Irka i Marysia w "Wojennych dziewczynach" otrzymują nowe przydziały i nowe zadania. Marysia dostaje zadanie wcielenia się w rolę niemieckiej arystokratki. Jako hrabina ma m.in. przewieźć szczepionki na tyfus z Instytutu Weigla we Lwowie do Warszawy, rzekomo dla sierocińca dla aryjskich dzieci. Faktycznie szczepionki mają zostać przekazane do getta.

Multimedia

"Wojenne dziewczyny" sezon 3. od niedzieli, 8.09.2019 o godz. 20:15 w TVP1! - sprawdź program tv

We Lwowie Marysia, jako hrabina zawiera znajomość z SS-manem Martinem von Snitzem, który wkrótce zjawia się w Warszawie z misją uszczelnienia, a w dalszej kolejności likwidacji getta. Marysia działając na polecenie dowództwa AK prowadzi trudną grę z SS-manem, by zdobyć jak najwięcej informacji na temat planów nazistów wobec Żydów i „ostatecznego rozwiązania”. Ewa zostaje łączniczką oddelegowaną do pracy przy najściślej ukrytej radiostacji tzw. „Batyskafie”.

Marcin Korcz zagra czarny charakter! Leon rozdzieli Ewkę i Witka? Zobacz więcej

Tymczasem związek Ewki z Witkiem wystawiony zostaje na próbę. Ewka poznaje Leona – ekstrawaganckiego inżyniera – wynalazcę, dawnego studenta Adama Szczęsnego (ojca Irki i Witka). Leon przyjeżdża do Warszawy, by pracować na zlecenie Niemców nad urządzeniem, służącym do precyzyjnego naprowadzania bomb na cele aliantów. Wykorzystując swoją pozycję i wartość dla Niemców, Leon sprowadza z oflagu Adama Szczęsnego, twierdząc, że jego doświadczenie jest niezbędne do skutecznego prowadzenia dalszych eksperymentów. Leon wierzy, że kiedy prace zostaną ukończone, podczas akcji przekazywania prototypu nowej broni ludziom z podziemia, Adama Szczęsnego uda się uwolnić.

Irka dostaje zadanie zatrudnienia się w Instytucie Żywienia, jednak jej prawdziwym celem jest zdobycie planów budynku Instytutu, który jest położony tuż przy archiwum niemieckim, oraz umożliwienie przedostania się do środka żołnierzy AK i wysadzenie archiwum. Kobieta czeka na powrót Kamila, który został przerzucony do Anglii i tam aktywnie działał m.in. przy rozszyfrowaniu mikrofilmu z listą niemieckich agentów na Wschodzie.

Głównym wątkiem sezonu będzie próba umożliwienia aliantom przejęcia niemieckiej „wunderwaffe”, co będzie celem wielkiej finałowej akcji oraz wykradzenie nazistom ściśle strzeżonej tajemnicy, czyli faktu, że wiosną roku 1942 podjęli decyzję o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”. Nasi bohaterowie zrobią wszystko, by podzielić się z wywiadem brytyjskim zdobytymi planami budowy obozów śmierci…

Robert Gonera dołączył do obsady! Co dalej z Ewką, Irką i Marysią? [CO SIĘ WYDARZY+DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

W serialu pojawiają się nowi bohaterowie: oprócz Leona – wynalazcy, Aloszy – podwójnej niemieckiej agentki, jest i Broni - dawnej gosposi z domu Szczęsnych, która pomaga prowadzić Jadwidze małą jadłodajnię, także SS-man Martin von Snitz, od którego udaje się Marysi wydobyć informacje na temat planowanego Holocaustu. Ponadto w każdym z odcinków widz poznaje kolejne odsłony coraz trudniejszego życia w okupowanej Warszawie i Generalnej Guberni, widzi z jakimi przeciwnościami muszą radzić sobie bohaterowie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • AS (gość)

  A mnie się z kolei "Wojenne dziewczyny" bardzo podobają i mam nadzieję, że serial będzie kontynuowany.

  11.09.2019 19:31
 • Marta (gość)

  Ale super że kręcą Stulecie, cieszę się bardzo :-))

  08.09.2019 09:11
 • Wiki (gość)

  Kręcą 2 sezon Stulecia Winnych to jest szansa że zima będzie stulecie a nie wojenne.

  07.09.2019 16:43
 • GOCHA (gość)

  Pierwszy odcinek nowego sezonu bardzo mnie rozczarował, słaby i bez emocji.

  03.09.2019 17:23
 • Ola (gość)

  Pierwszy sezon był bardzo dobry, drugi już trochę gorzej a tez trzeci po obejrzeniu pierwszego odcinka powiem, że jest naciągany bardzo. zdecydowanie Stulecie Winnych było ciekawsze i dlatego cieszę się że wraca i to pewnie już na wiosenną ramówkę.

  02.09.2019 17:17
 • K (gość)

  Najlepszy serial, cieszę się, że wraca

  02.09.2019 09:46
 • gość (gość)

  Stulecie Winnych teraz kręcą także myślę że na wiosnę już będzie a wojenne skończą się po tym sezonie bo już nie mają w planach nagrywać.

  01.09.2019 19:14
 • Marta (gość)

  Też czekałam na Stulecie Winnych i jestem zawiedziona że wracają wojenne :(((

  01.09.2019 18:46
 • .Sophia (gość)

  Serial Wojenne dziewczyny, to świetny serial. Aktorki stworzyly trzy bardzo przekonujące postacie. Świetny scenariusz wlasnie na serial. Czekam na nowe odcinki bardzo. Stulecie winnych nie podobalo mi sie , takie dziwne te niby bliźniaczki. Tresc sie czesto kupy nie trzyma. Nie ma nastroju .

  01.09.2019 17:07
 • zzzz (gość)

  Aktorka jednej roli Ewki Fronczek z końskim uśmiechem psuje ten serial, :(

  01.09.2019 10:19
 • Wiki (gość)

  Zdecydowanie lepsze było Stulecie Winnych, nie wiem po co wracają Wojenne jak to już takie słabe w drugim sezonie było.

  01.09.2019 09:19
 • Wiki (gość)

  Zdecydowanie lepsze było Stulecie Winnych, nie wiem po co wracają Wojenne jak to już takie słabe w drugim sezonie było.

  01.09.2019 09:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×