"Wojna światów". Nowy serial science fiction wkrótce w Polsce! Kiedy premiera adaptacji powieści H.G. Wellsa?

"Wojna światów" to nowy serial science fiction, będący adaptacją głośnej powieści H.G. Wellsa. Spółka Urban Myths Films zaprezentowała właśnie pierwsze szczegóły dotyczące premiery koprodukcji Canal+ i stacji FOX. Gdzie oglądać serial "Wojna światów" w Polsce?

Multimedia

"Wojna światów" - premiera już 31 października o 21:00, na antenie stacji FOX!

Ośmioodcinkowy serial "Wojna światów" to niecodzienna adaptacja głośnej powieści H.G. Wellsa. Tym razem akcja tej ponadczasowej historii toczy się we współczesnej Europie, gdzie dochodzi do dramatycznych wydarzeń - Ziemię atakują kosmici, a inwazja prowadzi do niemal całkowitej zagłady ludzkości. Główną osią dramatyczną serialu są konsekwencje doświadczane przez walczących o przetrwanie bohaterów.

Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.

Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie - kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo na naszych oczach rodzi się nienawiść.

Sezon 7. będzie ostatnim! Kiedy premiera finałowej serii?Zobacz więcej

W obsadzie "Wojny światów" znaleźli się: Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix. Pomysłodawcą liczącej osiem odcinków produkcji jest znany scenarzysta i zdobywca nagrody BAFTA, Howard Overman. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią zwycięzcy Emmy Johnny Capps i Julian Murphy.

Nakręcona z rozmachem najnowsza adaptacja WOJNY ŚWIATÓW będzie trzymać widzów w napięciu. Ten pełen tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji serial jest fascynującym studium ludzkiej natury. Gdyby jutro Ziemię zaatakowali kosmici, którzy zniszczyliby życie, jakie znamy, jak poradzilibyśmy sobie w nowej sytuacji? Co powiedziałoby to nam o innych ludziach, i przede wszystkim, o nas samych? – powiedział producent wykonawczy i scenarzysta Howard Overman.

Alfa i Beta recytują swoje przeraźliwie motto w nowym zwiastunie!Zobacz więcej

Najnowsza adaptacja "Wojny światów" jest własną produkcją stacji CANAL+ i spółki FNG Europe & Africa. Serial będzie emitowany na antenie stacji CANAL+ we Francji i na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce. Za dystrybucję serialu na północnoamerykańskim rynku odpowiedzialna jest spółka AGC Television. STUDIOCANAL zajmie się dystrybucją produkcji w krajach Ameryki Łacińskiej, Azji, Australii, Nowej Zelandii i na Bliskim Wschodzie, a spółka FNG Content Distribution będzie sprzedawać prawa do emisji na terenie Europy i Afryki (za wyjątkiem francuskojęzycznych terytoriów).

Pierwsze dwa odcinki serialu "Wojna światów" już 31 października o 21:00 na antenie FOX. Kolejne odcinki (po 2) będą emitowane co tydzień.

Zobacz galerię

Jak gwiazdy "The Walking Dead" wspominają swoje początki w serialu?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×