"Wojna światów" od BBC. Zwiastun brytyjskiej wersji adaptacji powieści H.G. Wellsa. Czym będzie się różnić od serialu Canal+ i stacji FOX?

Jesienią br. w telewizji zadebiutują dwie wersje adaptacji słynnej powieści H.G. Wellsa. Czym będzie się różnić "Wojna światów" BBC od serialu, który został stworzony przez Canal+ i stację FOX? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

"Wojna światów" to jedna z najważniejszych książek w historii światowej literatury fantastycznej. Głośna powieść H.G. Wellsa o inwazji kosmitów na Ziemię doczeka się w tym roku dwóch serialowych adaptacji.

Pierwsza z nich będzie toczyć się we współczesnej Europie, gdzie dochodzi do dramatycznych wydarzeń - Ziemię atakują kosmici, a inwazja prowadzi do niemal całkowitej zagłady ludzkości. Główną osią dramatyczną serialu są konsekwencje doświadczane przez walczących o przetrwanie bohaterów. W serialu Canal+ i stacji FOX, którego premiera odbędzie się już 31 października wystąpią: Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix.

Nowy serial science fiction wkrótce w Polsce! Kiedy premiera adaptacji powieści H.G. Wellsa?Zobacz więcej

Drugą wersję "Wojny światów" pokaże już wkrótce BBC. Brytyjskiej odsłonie jest najbliżej do książki H.G. Wellsa, której fabuła toczy się u schyłku epoki wiktoriańskiej. Akcja miniserialu została bowiem osadzona w epoce edwardiańskiej. Główni bohaterowie produkcji BBC: George (Rafe Spall) i Amy (Eleanor Tomlinson) będą próbowali przeciwstawić się społeczeństwu i rozpocząć wspólne życie, kiedy Anglię nawiedzi inwazja kosmitów. "Wojna światów" od BBC składa się z trzech części, które wyreżyserował Craig Viveiros.

TOP15 najlepszych filmów o kosmitach i obcych cywilizacjach!Zobacz więcej

Data premiery brytyjskiej "Wojny światów" od BBC nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że miniserial ma zadebiutować na antenie jesienią 2019 roku. W sieci pojawił się już zwiastun produkcji, który możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz galerię
Zobacz galerię

Jak gwiazdy "The Walking Dead" wspominają swoje początki w serialu?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×