"World of dance". Rafał Roofi Kamiński w jury! Pamiętacie go z "You can dance"? [ZDJĘCIA]

Rafał Roofi Kamiński, członek tanecznej formacji Fair Play Crew, będzie obok Michała Malitowskiego, jurorem pierwszej polskiej edycji światowego hitu "World of dance". Roofi jest specjalistą od hip-hopu i breakdance’u, a swoje umiejętności taneczne szlifował w najlepszych szkołach street dance w Los Angeles. To także finalista pierwszej edycji "You can dance".

Multimedia

Rafał Roofi Kamiński w jury "World of dance"! Taneczny miks stylów stał się znakiem rozpoznawczym zarówno jego, jak i zespołu Fair Play Crew, który dziś w tanecznym świecie jest już marką. Przygodę z tańcem, która przerodziła się w pasję i sposób na życie zaczynał jako nastolatek w Domu Kultury w Grajewie.

Program stworzony przez Jennifer Lopez wkrótce w Polsacie! Kto może się zgłosić?Zobacz więcej

Pierwsze treningi jako b-boy rozpoczął w pierwszej klasie szkoły średniej, a inspiracją był film z 1991 roku „Miłość w rytmie rap” („Cool As Ice”) z Vanilla Ice w roli głównej. Chciałem tańczyć jak Vanilla Ice. Wkrótce zaczął trenować z zespołem Fair Play Crew. Nie było kolorowo. Czasem dostawaliśmy kawałek podłogi w foyer i magnetofon. Uczyliśmy się jedni od drugich, zdarzały się kontuzje. Trenowałem przez całą szkołę średnią, z małą przerwą na maturę. W szkole średniej na dyskotekach podpierał ściany. Nie tańczyłem publicznie, bo uważałem że nie jestem na to gotowy. Przełomowe dla Rafała i całej grupy były warsztaty taneczne street dance i videoclip dance, które prowadził Jay Windsor Robinson. Wspólne treningi pozwoliły mu rozpocząć naukę innych tanecznych stylów. „Poczułem, że to jest moja droga, a co najważniejsze czerpiąc z różnych rodzajów tańca mogłem bardziej eksperymentować by wyrazić siebie”.

Potem przyszedł czas na występ i sukces w pierwszej edycji „You Can Dance” (2007), gdzie Roofi zajął drugie miejsce. Dzięki programowi jego kariera nabrała tempa. Wraz z grupą Fair Play Crew współtworzył spektakle „Metropolish”, „Morosophus” i „Amatorologia”. Najnowszy taneczno-komediowy międzynarodowy projekt to "Seriously Funny", z którym z powodzeniem podróżują po świecie.

Rafał "Roofi" Kamiński o "You Can Dance": Wydawało mi się, że chodzi o taniec [WIDEO]Zobacz więcej

- To chyba jedyny taki projekt nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dajemy półtoragodzinne show, w którym nie pada ani jedno słowo, a publiczność bawi się wyśmienicie - mówi Roofi. Z „Seriously Funny” byli już w Chinach, w Belgii, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Czechach czy Anglii. Rafał jest współzałożycielem szkoły tańca Fair Play Dance Studio oraz współorganizatorem największego obozu tanecznego w Europie: Fair Play Dance Camp – Worldwide Dance Event. Poza tańcem jego pasje to moda i design. Stworzył swoją markę odzieżową i projektuje ubrania dla tancerzy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Jak Roofi widzi siebie w roli jurora?

Ponieważ sam tańczę od lat i wiem dobrze, ile pracy i wyrzeczeń kosztuje każdy występ, nie zamierzam nikogo ostro krytykować, raczej wspierać i dopingować. Wiem jak to jest, przelałem na treningach mnóstwo potu i krwi. Tancerze pracują na sukces własnym ciałem i często przypłaca się to zdrowiem. Ale jeśli coś wyjątkowo mi się nie spodoba, to również o tym szczerze powiem. Spodziewam się jednak bardzo wysokiego poziomu tancerzy, bo pamiętajmy, że to jest program dla profesjonalistów.

"World of Dance" to światowy hit amerykańskiej stacji NBC, którego jurorką i producentką jest znana wszystkim aktorka, piosenkarka i tancerka Jennifer Lopez. To nie jest kolejny talent show! To spektakularne widowisko, zarówno dla widzów, jak i uczestników, które przenosi taniec w zupełnie inny, nowy wymiar. Do rywalizacji w świecie tańca staną profesjonaliści, którzy stworzą zapierające dech w piersiach choreografie, jakich jeszcze nie było. Najlepsi tancerze z Polski i ze świata będą oceniani przez profesjonalne jury w trzech grupach wiekowych: juniorów, dorosłych i zespołów. Każdy z uczestników będzie miał szanse zdobyć maksymalną punktację w pięciu kategoriach: wykonanie, technika, choreografia, prezentacja i kreatywność.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • przejście niejako z tvn do polsatu (gość)

    Mimo, iż Roofi nie był jakoś ściśle związany z tvn, bo np. ze swoją grupą taneczno-kabaretową występował w różnych stacjach to jednak głównie kojarzy się z tvn-owskimi produkcjami. YCD (finalista) i Mali Giganci (choreograf i trener). Teraz czeka go inna rola- jurora. Ciekawe jak wypadnie. Z zainteresowaniem czekam na ten program jesienią. Bo teraz nie ma za wiele do oglądania. Są np. nowe odc. Na Wspólnej, ale od dłuższego czasu go nie oglądałam. Wiedziałam jednak, że prędzej czy później powróci najtrudniejszy problem w wątku serialowej Marty. I powrócił, szkoda tylko, że z innym aktorem w roli kluczowej tam postaci.

    30.07.2018 22:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×