WOŚP 2018. Alicja Bachleda-Curuś i Marcin Gortat na "polskiej nocy" w Waszyngtonie [WIDEO+ZDJĘCIA]

Marcin Gortat po rz 7. zorganizował "polską noc" w Waszyngtonie. W Capital One Arena pojawiła się m.in. aktorka Alicja Bachleda-Curuś.

Multimedia

Noc Dziedzictwa Polskiego organizowana przez Marcina Gortata i jego Fundację MG13 "Mierz Wysoko" odbyła się po raz siódmy i jak co roku miała na celu promocję Polski oraz polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych.

Gwiazdy u boku Jurka Owsiaka i światełko do nieba podczas 26. Finału WOŚP! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W przerwach spotkania, na wielkim telebimie, wyświetlane były filmy promujące Polskę oraz materiały wideo przypominające o 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Specjalne wideo nagrał też prezydent RP, Andrzej Duda, a w hali sportowej Capital One Arena pojawili się: senator, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders, ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek, polscy weterani II wojny światowej - major Wincenty Kacprzyk i jego żona oraz starszy chorąży Piotr Maciejewski i plutonowy Michał Paćko - weterani operacji z udziałem polskich sił zbrojnych w Afganistanie i w Iraku. W wydarzeniu udział wzięła także Alicja Bachleda-Curuś.

Podczas "polskiej nocy" drużyna Marcina Gortata pokonała Brooklyn Nets z wynikiem 119:113. Mecz oglądały również sportowo uzdolnione dzieci z Polski, które przyjechały do USA na zaproszenie polskiego koszykarza. Ponad 10 dzieci została wyłoniona podczas wakacyjnych Campów organizowanych w Polsce przez Marcina Gortata i jego fundację. Sam Gortat przekazał na 26. finał WOŚP piłkę meczową z podpisami wszystkich zawodników Washington Wizards.

Zobacz galerię

Źródło: Fakty TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×